Druga HNL: Šibenik iznenadio u Splitu, Dinamo i dalje vodeći

Nakon 15 kola u drugom razredu hrvatskog nogometa prvo mjesto i dalje drži druga momčad Dinama.

U 15. kolu Druge hrvatske nogometne lige, strijelci su bili raspoloženi te smo u svakoj utakmici vidjeli barem jedan pogodak.

Iznenađenje kola dogodilo se u Splitu gdje je druga momčad Hajduka izgubila od devetoplasiranog Šibenika rezultatom 0:1. Pobjednički pogodak za Šibenčane postigao je Mehmed Alispahić iz slobodnog udarca.

U zagrebačkom dvoboju između domaće Kustošije i Dinama 2, bolja je bila mlada momčad Dinama. U 44. minuti Bojan Knežević poentira iz kaznenog udarca za nova tri boda Dinamovaca. U posljednjim sekundama utakmice pocrvenio igrač Dinama 2, Dino Perić.

Sesvete su ugostile Varaždin te im nanijele treći poraz zaredom. Varaždinci su se dva puta uspjeli vratiti u utakmici, ali nakon trećeg pogotka kojeg su primili u 78. minuti ponestalo je snage za treće izjednačenje. U listu strijelaca za domaćine upisali su se Antonio Štimac, Marko Tolić i Hrvoje Džijan dok su za Varaždince mrežu zatresli Josip Golubar i Domagoj Drožđek.

U susjednom derbiju snage su odmjerili Solin i Dugopolje, a uspješniji su bili gosti. Pobjedu Dugopolju donio je Josip Špoljarić.

Lučko i Hrvatski Dragovoljac podijelili su bodove te je konačan rezultat bio 1:1. Vodstvo domaćinu donio je Tomislav Barišić, dok je za goste strijelac bio Toni Grković u 93. minuti utakmice.

Gorica je visokom pobjedom od 5:2 nadjačala Novigrad. Gostujuću mrežu pogađali su Damir Žutić, Adam Maslowski, Henrik Ojamaa te dva puta Leon Šipoš. Nemanja Belaković i Drilon Cenaj bili su strijelci za Novigrad.