Počelo 27. izdanje Druge HNL

Druga HNL: Solin krenuo uvjerljivo

Dinamo II, Lučko, Solin i Hajduk II upisali su pobjede i tri boda, dok su Hrvatski dragovoljac i Dugopolje te Novigrad i Varaždin odigrali bez pobjednika i podijelili bodove

Odigrane su utakmice 1. kola nove sezone Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili tri pobjede i dva remija, dok su gosti, uz dva neriješena rezultata, upisali jednu pobjedu. U šest odigranih utakmica postignuto je 19 pogodaka, od toga 3,17 po utakmici.

Dinamo II je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici s igračem više pobijedio Goricu 2:0. U 20. minuti domaćin je propustio veliku priliku za vodstvo. Marko Stolnik srušio je Hrvoja Humeljaka u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Andrej Burilo iz Osijeka pokazao je na bijelu točku. Izvođač kaznenog udarca je minutu kasnije bio vratar Gorice Kristijan Kahlina, ali njegov udarac fantastično je obranio vratar Dinama II Dinko Horkaš. Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 59. minuti kada je Gorica ostala s igračem manje. Mario Marina je zbog prekršaja nad Endrijem Çekiçijem dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Gosti su to iskoristili i u 73. minuti došli u vodstvo. Çekiçi je pucao s otprilike 20 metara i sjajno pogodio za 0:1. Konačnih 0:2 postavio je Ivan Božić u drugoj minuti sudačke nadoknade. Goričani su prekinuli niz od 23 uzastopne domaće utakmice bez poraza.

Hrvatski dragovoljac i Dugopolje su na stadionu Stjepan Spajić odigrali uzbudljiv susret. Već u petoj minuti dogodio se šok jer je nestalo struje i utakmica je bila prekinuta na desetak minuta. Nakon prekida počela je golijada. U 19. minuti domaći sastav došao je u vodstvo. Antonio Radošević srušio je Svena Jajčinovića u kaznenom prostoru gostiju, a glavni sudac Dario Kulušić iz Šibenika pokazao je na kazneni udarac. Siguran izvođač za 1:0 bio je Renato Meglaj. Veselje domaćina nije dugo trajalo jer je sedam minuta kasnije Josip Špoljarić izjednačio rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Juan Manuel Varea u 35. minuti pogotkom za 1:2. Pet minuta poslije Vlatko Stojanovski povećao je prednost gostujućeg sastava na 1:3 i činilo se da su Dugopoljci riješili pitanje pobjednika. Međutim, u 43. minuti Darijo Čavar smanjio je prednost Dugopolja na 2:3, a u 75. minuti Meglaj je iz majstorski izvedenog slobodnog udarca postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3:3.

Novigrad i novi drugoligaš Varaždin su na stadionu Laco odigrali dobru utakmicu u kojoj su na kraju podijelili bodove. U 28. minuti Matej Senić je nakon kornera kojeg je izveo Domagoj Drožđek doveo goste u vodstvo od 0:1 i postigao povijesni pogodak za Varaždince u drugoligaškom društvu. Konačnih 1:1 postavio je Marin Pilj u 50. minuti. Varaždin može biti zadovoljan jer je u premijernoj utakmici osvojio bod.

Lučko je na svom stadionu pobijedilo Šibenik 1:0. Već u šestoj minuti kapetan domaćeg sastava Marko Lončar je nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Marin Matoš pogodio za, pokazalo se na kraju, konačnih 1:0.

Solin i Sesvete su na stadionu pokraj Jadra odigrali zanimljiv dvoboj u kojem su Solinjani pobijedili 4:2. U 32. minuti Luka Kapetanović je iz slobodnog udarca s otprilike 20 metara doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 43. minuti Antonio Pavlinović je nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Kapetanović povećao prednost domaćeg sastava na 2:0. U 80. minuti gosti su smanjili rezultat, a strijelac za 2:1 bio je Mateo Topić također iz slobodnog udarca. Dvije minute kasnije Anđelo Svalina ponovno je povećao vodstvo Solina na 3:1. Pitanje pobjednika riješio je Patrice Zoungrana u 88. minuti pogotkom za 4:1. U drugoj minuti sudačke nadoknade Topić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 4:2.

U susretu dva nova drugoligaša Hajduk II je na stadionu Poljud pobijedio Kustošiju 2:0. Oba pogotka postignuta su pred kraj prvog poluvremena. Prvi, premijerni pogodak za Splićane u drugoligaškoj konkurenciji dogodio se u 35. minuti. Mario Ćurić pucao je sa 25 metara, vratar Kustošije Carlo Berković nije dobro reagirao i lopta je završila u golu za vodstvo domaćeg sastava od 1:0. U 44. minuti gostujući sastav je sam sebi zabio gol. Luka Pavković išao je izbiti loptu ispred Ivana Delića, ali napucao je Renata Pantalona od kojeg se lopta odbila u mrežu za konačnih 2:0.

2. HNL

1. KOLO

GORICA – DINAMO II 0:2

VELIKA GORICA Gradski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Andrej Burilo (Osijek).

STRIJELCI: 0:1 – Çekiçi (73), 0:2 – Božić (90+2).

GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević, Jančetić, Ljubisavljević, Žutić, Zenko, Humeljak (od 78. Pejić), Sedlaček (od 63. Milanović), Povoljnjak (od 59. M. Muhar), Marina. Trener: Dean Klafurić.

DINAMO II: Horkaš, Uremović, Čabraja, Plantak, Stolnik, Perić (od 46. Hudećek), Špikić, K. Muhar, Ćuže (od 55. Božić), Çekiçi, Jurilj (od 83. Anić). Trener: Igor Jovičević.

CRVENI KARTON: Marina (Gorica, 59).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – DUGOPOLJE 3:3

ZAGREB Stadion ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 1500. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik).

STRIJELCI: 1:0 – Meglaj (19 – 11m), 1:1 – Špoljarić (26), 1:2 – Varea (35), 1:3 – Stojanovski (40), 2:3 – Čavar (43), 3:3 – Meglaj (75).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šolčić, Barišić, T. Puljić, Majstorović, Jajčinović, Eller, Sunagić (od 73. Žile), Čavar (od 78. Galić), Meglaj, Bilić (od 46. K. Puljić), Bukvić. Trener: Igor Pamić.

DUGOPOLJE: Banić, Tešija (od 85. Jelavić), Špoljarić, Varea, Radošević, Stojanovski (od 64. Ždinjak), M. Jurić, Tomašević, Bosančić (od 72. Ljubišić), Balić, S. Jurić. Trener: Miroslav Bojko.

NOVIGRAD – VARAŽDIN 1:1

NOVIGRAD Stadion Laco. Gledatelja: 350. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić).

STRIJELCI: 0:1 – Senić (28), 1:1 – Pilj (50).

NOVIGRAD: Nemec, Batelić, Belaković (od 56. Cenaj), Pilj (od 86. Doći), Pamić, Vrhovac, G. Živković, Samac (od 63. A. Živković), Pralas, Viatkin, Filipović. Trener: Nino Bule.

VARAŽDIN: Nevistić, Vuk, Sambolec, Drožđek, Šimek, Erić (od 74. Petrović), Sačer (od 59. Kolarić), Hranilović, Glavica (od 88. Težak), Bamidele, Senić. Trener: Zoran Kastel.

LUČKO – ŠIBENIK 1:0

ZAGREB Stadion SC Lučko. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Linić (Rijeka).

STRIJELAC: 1:0 – Lončar (6).

LUČKO: Koprić, Janjiš, Knezović, Lončar, Matoš, Petrović, Mandić (od 71. Kćira), Djevelekaj (od 53. do 90.+1. Marinić; od 90.+1. Medić), Biškup, Travaglia, Kunštić. Trener: Besnik Prenga.

ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, Glavaš, Brito da Silva, Fuštin (od 79. Banić), Pongračić (od 83. Celić), Musa, Maleš (od 75. Brekalo), Ćosić, Stanić, Roca. Trener: Zoran Slavica.

SOLIN – SESVETE 4:2

SOLIN Stadion pokraj Jadra. Gledatelja: 300. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo).

STRIJELCI: 1:0 – Kapetanović (32), 2:0 – Pavlinović (43), 2:1 – Topić (80), 3:1 – Svalina (82), 4:1 – Zoungrana (88), 4:2 – Topić (90+2).

SOLIN: I. Jelić, Mrković, Farić, Tomić, Taraš, Ninčević, Zoungrana, Luetić (od 68. Ivanović), Cicijelj (od 83. Ribičić), Kapetanović, Pavlinović (od 73. Svalina). Trener: Mirko Labrović.

SESVETE: Filipović, K. Jelić, Kontek, Mikulić, Mamut, Džijan, Dučkić (od 69. Lihić), Goić, Slišković, Marić (od 46. Jovičević), Jurjević (od 38. Topić). Trener: Sergej Jakirović.

HAJDUK II – KUSTOŠIJA 2:0

SPLIT Stadion Poljud. Gledatelja: 500. Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka).

STRIJELCI: 1:0 – Ćurić (35), 2:0 – Pantalon (44 – ag).

HAJDUK II: Grbić, Bašić, Bradarić, Gruica, Ismajli, Batarelo, Palaversa (od 81. Nejašmić), Šeparović, Ćurić, Delić (od 71. Šego), Prtajin (od 77. Jurić). Trener: Siniša Oreščanin.

KUSTOŠIJA: Berković, Deak, Pavković, Šimunić, Hanžek, Višić, Horvat, Šušković (od 46. Močilac), Vragolović (od 74. Borac), Pantalon, Al Tharwan (od 65. Soldo). Trener: Denis Bezer.