Druga HNL: Varaždin i Gorica promijenili trenere

U Varaždinu smijenjen je Zoran Kastel, a naslijedio ga je trener kadeta Varaždina Mario Kovačević. U Gorici Dean Klafurić podnio je ostavku, a na njegovo mjesto došao je trener kadeta Dinama Ivan Prelec

hntv.hr

Odigrane su utakmice petog kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili tri pobjede i dva remija, dok su gosti, uz dva neriješena rezultata, upisali jednu pobjedu. U šest odigranih utakmica postignuto je deset pogodaka, od toga 1,67 po utakmici.

Gorica je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici s igračem manje pobijedila Hrvatski dragovoljac 1:0. U 14. minuti trener domaćina Dean Klafurić napravio je zamjenu koja mu je donijela pobjedu i tri boda. Iz igre izašao je Ante Radoš, a umjesto njega ušao je Nemanja Ljubisavljević koji je nakon kornera, kojeg je izveo Adrian Zenko, pogodio za, pokazalo se na kraju, konačnih 1:0. U samoj završnici prvog poluvremena domaći sastav propustio je veliku priliku za povećanje prednosti. Marko Barišić srušio je Damira Žutića na samoj crti kaznenog prostora gostiju, a glavni sudac Marko Linić iz Rijeke pokazao je na kazneni udarac. Izvođač je bio Marin Pejić, ali njegov udarac sjajno je obranio vratar gostujućeg sastava Zlatko Šolčić. U 56. minuti Gorica je ostala s igračem manje. Igor Čagalj je zbog neopreznog starta nad Marinom Čavićem dobio izravni crveni karton. Međutim, Sigećanima to nije pomoglo da dođu do pozitivnog rezultata tako da Goričani mogu biti zadovoljni jer su osvojili tri boda.

Sesvete i Dinamo II su na stadionu Sv. Josipa Radnika odigrali zanimljiv dvoboj, koji je završio bez pobjednika, 1:1. U 26. minuti Ivan Mamut doveo je Sesvećane u vodstvo od 1:0. U 70. minuti gosti su propustili veliku prigodu za izjednačenje. Matej Ćosić srušio je Endrija Çekiçija u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Marko Cestarić iz Siska pokazao je na bijelu točku. Izvođač je bio Borna Miklić, ali njegov udarac fantastično je obranio vratar Sesveta Ivan Filipović. Sedam minuta kasnije Dario Špikić postavio je konačnih 1:1.

Šibenik je na gostovanju kod Kustošije pobijedio 1:0. U 54. minuti Josip Maleš je nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Mihael Pongračić i asistencije Perice Šare zabio za konačnih 0:1.

Lučko je na svom stadionu pobijedilo Varaždin 3:0. U 42. minuti Borna Petrović doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 52. minuti Tomislav Barišić povećao je prednost Lučkog na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Luka Kunštić u 85. minuti.

Solin i Novigrad su na stadionu pokraj Jadra odigrali solidan susret, koji je završio 1:1. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U desetoj minuti domaćin je došao u vodstvo. Vratar Novigrada Luka Nemec srušio je Antonia Pavlinovića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Vlatko Mlinarić iz Siska pokazao je na kazneni udarac. Siguran izvođač za 1:0 bio je Krešimir Luetić. Osam minuta poslije gostujući sastav je uz dosta sreće došao do izjednačenja. Pucao je Nemanja Belaković, lopta je na putu do gola pogodila Aleksandra Smirnova i prevarila vratara Solina Ivana Jelića za, pokazalo se na kraju, konačnih 1:1. U 60. minuti Solin je ostao s igračem manje. Marko Farić je zbog prekršaja nad Aleksandrom Smirnovom dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Novigradu to nije pomoglo da osvoji tri boda tako da Solin može biti zadovoljan jer je s igračem manje osvojio bod.

Hajduk II je na Poljudu pobijedio Dugopolje 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Ivan Delić u 75. minuti.

Za kraj pregleda ovog kola vrijedi istaknuti kako su se u Varaždinu i Gorici dogodile promjene trenera. U Varaždinu je smijenjen Zoran Kastel, a naslijedio ga je trener kadeta Varaždina Mario Kovačević, koji je s Međimurjem osvojio tri uzastopna naslova prvaka Treće HNL Istok. U Gorici Dean Klafurić podnio je ostavku, a na njegovo mjesto došao je trener kadeta Dinama Ivan Prelec.

2. HNL

5. KOLO

GORICA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:0

VELIKA GORICA Gradski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Marko Linić (Rijeka).

STRIJELAC: 1:0 – Ljubisavljević (26).

GORICA: Kahlina, Radoš (od 14. Ljubisavljević), Čagalj, Jančetić, Žutić, Matošević, Muhar (od 80. Španja), Pejić (od 62. Milanović), Zenko, Marina, Šipoš. Trener: Dean Klafurić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šolčić, Grković (od 46. Filipović), Barišić, T. Puljić, Majstorović, Eller, Koletić (od 46. Čavić), Bukvić, Jajčinović (od 80. Topuzović), K. Puljić, Burić. Trener: Igor Pamić.

CRVENI KARTON: Čagalj (Gorica, 56).

SESVETE – DINAMO II 1:1

SESVETE Stadion Sv. Josipa Radnika. Gledatelja: 500. Sudac: Marko Cestarić (Sisak).

STRIJELCI: 1:0 – Mamut (26), 1:1 – Špikić (77).

SESVETE: Filipović, Dučkić, Kontek, Ćosić, Goić, Topić (od 61. Lihić), Džijan, Kolega, Slišković (od 24. Tolić), Mamut (od 72. Štimac), Kluk. Trener: Sergej Jakirović.

DINAMO II: Horkaš, Plantak, Čabraja, Knežević (od 59. Božić), Miklić (od 90.+3. Ćuže), Uremović, Stolnik, Čengić, Jurilj (od 59. Špikić), Çekiçi, Perković. Trener: Igor Jovičević.

KUSTOŠIJA – ŠIBENIK 0:1

ZAGREB Stadion Kustošije. Gledatelja: 400. Sudac: Andrej Burilo (Osijek).

STRIJELAC: 0:1 – Maleš (53).

KUSTOŠIJA: Berković, Pavković, Vragolović, Pavliš, Al Tharwan, Šimunić (od 71. Šušković), Pantalon, Hanžek, Posavec (od 85. Martinko), Mihić (od 67. Soldo), Radovac. Trener: Denis Bezer.

ŠIBENIK: Žitnjak, Vukorepa, Celić (od 73. Stanić), Pecolaj, Maleš (od 89. Fuštin), Roca, Musa, Pongračić (od 60. Brito da Silva), Šare, Brekalo, Okechukwu. Trener: Borimir Perković.