Druga HNL: Varaždin u Zagrebu iznenadio Dinamo, Hajduk potopio Novigrad

Donosimo pregled novog kola druge HNL.

NK Varaždin/ Foto: nk-varazdin.hr

Kompletirano je 17. kolo Druge Hrvatske nogometne lige, u kojem se dogodilo nekoliko iznenađenja. U šest utakmica zabilježene su tri pobjede domaćina, dva remija i jedna pobjeda gostiju.

Po drugi put u sezoni trener Varaždina, Mario Kovačević, iznenadio je svog kolegu na klupi Dinama, Igora Jovičevića. Naime, Varaždinci su priredili iznenađenje kola te su pobijedili Dinamo na Hitrec-Kacianu. Prvi pogodak na utakmici postiže mladi igrač Varaždina, Leonard Mesarić. Rezultat na 2:0 povećava Dario Jertec u 52. minuti utakmice. Jedini pogodak za Dinamo postigao je Marko Stolnik.

Za drugo iznenađenje kola pobrinula se Kustošija, koja je pobijedila goste iz Dugopolja. Domaćini dolaze u vodstvo iz kaznenog udarca, a siguran realizator bio je Tomislav Hanžek. Četiri minute prije kraja vraćaju se Dugopoljci u utakmicu jer izjednačenje donosi Mihael Klepač. Kratko je trajalo veselje na klupi Dugopolja jer samo dvije minute kasnije, džoker s klupe Filip Soldo, postiže pogodak za velika tri boda Kustošije.

Druga momčad Hajduka potpuno je nadigrala Novigrad te im nanijela težak poraz. Junak utakmice bio je mladi napadač Michele Šego s tri pogotka, a po jedan su dodali Ivan Prtajin i Mario Čurić. Utješni pogodak za goste postigao je Marin Pilj.

Solin je na domaćem terenu razbio vojsku Igora Pamića. Dva pogotka za domaće postigao je Deni Jurić, dok su po jedan dodali Toni Taraš i Anđelo Svalina. Jedini pogodak za goste postigao je Valentino Majstorović iz kaznenog udarca.

Sesvete na domaćem terenu nisu došle do pobjede protiv Šibenika, iako su vodile s dva gola razlike. Dino Kluk i Dino Lihić dovode domaćine u vodstvo, ali remi Šibenčanima s dvama pogocima na utakmici donosi Marko Brekalo.

Kup utakmica s Rijekom na Gorici je ostavila traga. Lučko je poveo golom Borne Petrovića u 51. minuti, a taj isti igrač je pocrvenio samo devet minuta kasnije. Gorica je više od trideset minuta igrala s igračem više, ali do boda su stigli tek u 89. minuti pogotkom Damira Žutića.