Sesvete, Kustošija i Gorica osvojili prve ovosezonske bodove

Druga HNL: Zoran Slavica više nije trener Šibenika

Dinamo II jedini zadržao stopostotan učinak - u dva odigrana kola upisao dvije pobjede i osvojio maksimalnih šest bodova

Odigrane su utakmice 2. kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili četiri pobjede i jedan remi, dok su gosti, uz jedan neriješeni rezultat, upisali jednu pobjedu. U šest odigranih utakmica postignuto je 11 pogodaka, od toga 1,83 po utakmici.

Sesvete su na stadionu Sv. Josipa Radnika s igračem manje pobijedile Hajduk II 2:1. U 36. minuti Mateo Topić je iz slobodnog udarca sa 20 metara doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 44. minuti Ivan Mamut povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Goran Gruica u 90. minuti. U petoj minuti sudačke nadoknade Ivan Mikulić je nakon završetka dvoboja dobio izravni crveni karton zbog prigovora glavnom sucu Lukši Klaiću iz Konavala, ali to nije utjecalo na pobjedu i tri boda Sesvećana.

Dinamo II je na Hitrec – Kacianu pobijedio Solin 1:0. U 14. minuti Filip Uremović je nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Endri Çekiçi pogodio za, pokazalo se na kraju, konačnih 1:0.

Dugopolje je na stadionu Hrvatskih vitezova pobijedilo Lučko 1:0. U 48. minuti Vlatko Stojanovski je nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Dominik Mihaljević zabio za konačnih 1:0. Zanimljivo, taj pogodak bio je jedini udarac u okvir gola na cijelom susretu.

Novigrad je na stadionu Laco pobijedio Hrvatski dragovoljac 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Nemanja Belaković u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

U dvoboju dva nova drugoligaša Varaždin i Kustošija su na stadionu Varteksa odigrali zanimljivu utakmicu i podijelili bodove. U 20. minuti Mario Sačer je nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Leonard Vuk iskoristio nesigurnu intervenciju vratara gostiju Carla Berkovića i doveo domaći sastav u vodstvo od 1:0. Kada se činilo da će Varaždinci doći do premijerne pobjede u drugoligaškoj konkurenciji, u 80. minuti trener gostujućeg sastava Denis Bezer napravio je zamjenu koja mu je donijela povijesni pogodak i bod u drugoligaškom društvu. Iz igre izašao je Josip Močilac, a umjesto njega ušao je Matija Cmrečnjak koji je nakon samo pet sekundi igre provedenih na terenu iskoristio zbunjenost domaće obrane i poslije kornera postigao pogodak za konačnih 1:1. U 88. minuti Kustošija je ostala s igračem manje. Luka Višić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Varaždinu to nije pomoglo da osvoji tri boda tako da Kustošija može biti zadovoljna jer je došla do povijesnog boda.

Gorica je na Šubićevcu pobijedila Šibenik 2:1. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u drugom postignuta su tri pogotka. U 66. minuti Dinko Matošević doveo je goste u vodstvo od 0:1. Četiri minute kasnije Josip Maleš izjednačio je rezultat na 1:1. Pobjedu Goričanima donio je Ante Radoš u 73. minuti pogotkom za konačnih 1:2.

Za kraj pregleda ovog kola vrijedi istaknuti kako Zoran Slavica više nije trener Šibenika. Slavica je ponudio ostavku i čelnici kluba sa Šubićevca su je prihvatili. Nasljednik još nije poznat, ali u klubu vjeruju da će do srijede i gostovanja kod Solina pronaći novog trenera.

2. HNL

2. KOLO

SESVETE – HAJDUK II 2:1

SESVETE Stadion Sv. Josipa Radnika. Gledatelja: 400. Sudac: Lukša Klaić (Konavle).

STRIJELCI: 1:0 – Topić (36), 2:0 – Mamut (44), 2:1 – Gruica (90).

SESVETE: Filipović, Dučkić, Kontek, Ćosić, Goić, Topić (od 62. Lihić), Džijan, Slišković (od 80. Jovičević), Mikulić, Mamut, Kluk (od 69. Kolega). Trener: Sergej Jakirović.

HAJDUK II: Grbić, Bašić (od 68. Pasariček), Ćurić, Bradarić, Palaversa, Batarelo, Teklić, Jurić (od 59. Babou), Cetina (od 46. Šego), Šeparović, Gruica. Trener: Siniša Oreščanin.

CRVENI KARTON: Mikulić (Sesvete, 90+5).

DINAMO II – SOLIN 1:0

ZAGREB Stadion Hitrec – Kacian. Gledatelja: 300. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci).

STRIJELAC: 1:0 – Uremović (14).

DINAMO II: Horkaš, Špikić, Čabraja, Ćuže (od 68. Plantak), Muhar, Uremović, Stolnik, Jurilj (od 52. Božić), Çekiçi, Perić, Knežević (od 83. Anić). Trener: Igor Jovičević.

SOLIN: Jelić, Svalina, Ninčević, Farić, Mrković, Zoungrana (od 79. Cicijelj), Pavlinović (od 60. Ivanović), Tomić, Kapetanović, Perković (od 69. Ribičić), Taraš. Trener: Mirko Labrović.

DUGOPOLJE – LUČKO 1:0

DUGOPOLJE Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 350. Sudac: Marin Horvat (Čakovec).

STRIJELAC: 1:0 – Stojanovski (48).

DUGOPOLJE: Banić, Krišto, Mihaljević, Klepač (od 90. Ljubišić), Varea, Stojanovski (od 81. Bosančić), Radošević, M. Jurić, Tomašević, Balić, S. Jurić (od 64. Krstulović-Opara). Trener: Miroslav Bojko.

LUČKO: Koprić, Janjiš (od 70. Rihtar), Knezović, Lončar, Matoš, Petrović, Marinić (od 49. do 82. Djevelekaj; od 82. Kćira), Biškup, Travaglia, Kunštić, Mandić. Trener: Besnik Prenga.

NOVIGRAD – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:0

NOVIGRAD Stadion Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace).

STRIJELAC: 1:0 – Belaković (45+1).

NOVIGRAD: Nemec, Batelić, Belaković (od 72. Burić), Pilj (od 87. Cenaj), Pamić, Vrhovac, G. Živković, A. Živković, Pralas, Viatkin, N. Filipović (od 62. Smirnov). Trener: Nino Bule.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šolčić, Majstorović, Sunagić (od 76. Koletić), Meglaj (od 20. do 46. Jajčinović; od 46. Čavar), Eller, Bukvić, Barišić, M. Filipović, Žile, K. Puljić, T. Puljić. Trener: Igor Pamić.