Druga pobjeda mladih hokejaša Hrvatske na SP IIB u Zagrebu

Domagoj Troha fantastično je branio i zadržao Nizozemce bez postignutog pogotka.

foto. Medo Medveščak // facebook

Hokejaši hrvatske u-18 reprezentacije upisali su drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu IIB divizije koje se igra u zagrebačkoj Ledenoj dvorani Doma Sportova.

Mladi hrvatski hokejaši sa 3:0 su bili bolji od reprezentacije Nizozemske. Hrvatsku je u vodstvo doveo Filip Vragolović u 18. minuti susreta, a do toga trenutka Nizozemci su bili puno bolji suparnik, ali Domagoj Troha sjajno je branio i nije dopustio da dođu do prednosti. U drugoj četvrtini slična priča, Nizozemci igraju, naši se bore, a Troha sve zaustavlja.

U posljednjoj četvrtini naši mladići oslobodili su se pritiska i nakon isključenja Nizozemaca postigli dva pogotka za veliku pobjedu. Najprije je u 48. minuti Leo Selitaj zabio za 2:0, a u pretposljednjoj minuti susreta Sven Paulović postavio je konačni rezultat.

“Kao što sam i najavio, bila je ovo iznimno teška utakmica. Nizozemska je jaka i kvalitetna momčad tako da nam ova pobjeda znači jako puno. Bila je ovo pobjeda cijele momčadi i iako smo se brali u prve dvije trećine u trećoj smo odigrali taktički dobro i na kraju upisali važna tri boda.” – rekao je nakon susreta trener Alan Franjković.

rezultati:

Island – Kina 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Španjolska – Srbija 3:2p (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Hrvatska – Nizozemska 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

6 Island 2 3:13 0

Ponedjeljak je slobodan dan, a u utorak u 20:00 Hrvatska igra sa Islandom. U preostale dvije utakmice sastaju se Srbija i Nizozemska (13:00 sati) te Španjolska i Kina (16:30).