Osijek Kelme i Futsal Dinamo do boda došli u posljednjim sekundama

Vedran Matošević i Armando Kajfeš donijeli su svojim ekipama bod u posljednjim trenucima utakmice.

Sjajna večer futsala u prvoj hrvatskoj malonogometnoj ligi. Od četiri odigrane utakmice dvije su završene remijem, dok su druge dvije završene minimalnim pobjedama, a u četiri utakmice palo je 32 gola, čak osam po utakmici.

Albona Potpićan 98 – Nacional 5:4

Potpićan je došao do druge pobjede ove sezone i to ni više ni manje nego protiv aktualnog prvaka Nacionala koji zasigurno jedva čeka kraj ove mukotrpne sezone. Domaće je u vodstvo doveo Edi Kurolt u 11. minuti, a već tri minute kasnije Nacional je okrenuo rezultat golovima Antona Gašija i Kristijana Postružina. Do poluvremena su gledatelji u Labinu vidjeli još jedan preokret, Michel Bobić i Igor Belli iz deseterca vratili su prednost Potpićanu. U nastavku je Sanjin Matulja podebljao vodstvo, a četiri minute prije kraja čavao u lijes zakucao je Ivan Jurišić autogolom. Njegovi suigrači nisu mislili tako pa su Postružin u 38. i Matković u 39. minuti nagovijestili dramu, ali više nije bilo pogodaka.

Square – Futsal Dinamo 4:4

Malonogometaši Squarea i 600 gledatelja u Gospinom polju zasigurno bi bili zadovoljni ponuđenim bodom prije susreta, ali su na kraju susreta razočarani napustili dvoranu. Square je poveo u sedmoj minuti preko Stjepana Reze, a izjednačio je u 16. minuti Mihovil Prgomet. Potom su slijedile tri uraganske minute u kojima Konsuo, Rezo i Zarač matiraju Škorića i odvode Square na odmor s velikih 4:1. Dinamovci su već u drugoj minuti nastavka smanjili preko Vedrana Matoševića, a potom je najbolji igrač susreta Prgomet prvo u 36. minuti smanjio, a zatim u posljednjoj minuti, točnije devet sekundi prije kraja izjednačio rezultat.

Uspinjača – Novo Vrijeme Apfel 4:5

Dudu Farias je već u sedmoj minuti odveo Makarane na dva razlike prednosti, a Musinov je u 12. minuti još povećao tu prednost. Uspinjača je preko Tine Čirjaka smanjila rezultat do poluvremena, a u nastavku je Silvio Toth smanjio na 2:3. Nižetić i Vuković su već u sljedećoj minuti pogocima ponovo odveli goste na plus tri, ali Uspinjača se nije predala. Toth je postigao još dva pogotka u 31. i 34. minuti, ali više od toga nisu uspjeli i Makarani nose kući bodove.

Osijek Kelme – Crnica 3:3

Odigrali su Osječani i Šibenčani odličnu utakmicu punu preokreta pred 400-tinjak gledatelja u Zrinjevcu. Domaće je u vodstvo doveo Aleksandar Živanović u osmoj minuti, a već u 10. Ante Mijat izjednačio je rezultat. Šibenčani su poveli u završnici prvog dijela golom najboljeg strijelca lige Andreja Pandurevića, koji je ovog puta pogodio svoju mrežu. Početkom nastavka povratnik u bijelo-plave redove Armando Kajfeš izjednačio je rezultat, ali već tri minute kasnije Dragan Vuković opet je Crnicu doveo u vodstvo. Kajfeš je povratnički nastup okrunio golom vrijednim boda, 15 sekundi prije kraja.