Drugi nositelj ipak prejak za jedinog preostalog umaškog Hrvata

Borna Ćorić okončao je natjecanje u Stella Marisu...

Hrvatska je ostala bez predstavnika na ATP turniru Umag Croatia Open. Borna Ćorić poražen je od Španjolca Roberta Bautiste Agutau četvrtfinalu rezultatom 6:3, 6:3, a meč je trajao sat i četrdeset minuta.

Mladi hrvatski tenisač bio je vidno iscrpljen, nedostajalo je snage u udarcima i koncentracije kod bitnih poena, a zasigurno je tomu kumovao i ‘strašan’ raspored koji ima čitavu sezonu, kao i paklene vrućine u Hrvatskoj proteklih nekoliko dana.

No, kako njemu, tako i drugopostavljenom Španjolcu, koji je u prvom setu do prednosti stigao kod vodstva 4:3, došao do šanse da servira za set, spasio čak tri break lopte i na koncu s prednošću ušao u nastavak susreta. U drugom setu Ćorić je (još jednom) zatražio čak i medicinsku pomoć, ali početni je udarac izgubio u sedmom gemu i povratka više definitivno nije bilo.

“Nisam se osjećao najbolje, ali imao sam prigodu vratiti break u prvom setu. Nažalost, nisam to iskoristio, dok me u drugom setu svladala iscrpljenost”, prokomentirao je najbolje rangirani Hrvat ovogodišnjeg ogledavanja snaga u Stella Marisu.

Aguta je pak pokazao zašto je trenutačno 22. igrač svijeta, a tradiconalno španjolski izuzetno je opasan osobito na zemljanim podlogama. “Bio je to fizički dosta zahtjevan meč, moram poraditi na spremnosti, ali sada se ništa ne može promijeniti. U drugom sam setu bio mnogo lošiji, ali kasnije sam i poprilično psihički pao. No, to je sastavni dio sporta koji ću igrati još 15 godina i moram se naučiti nositi s time. Razočaranje je prisutno, ali tako to ponekad u životu bude”, zaključio je.

Agusta u polufinalu očekuje dvoboj protiv Portugalca Joaoa Souse, koji je u svom četvrtfinalnom okršaju svladao negdašnjeg finalista Umaga Fabija Fogninija konačnim rezultatom 6:2, 3:6 i 7:6.