Mladi hrvatski reprezentativac bio je strijelac u visokoj pobjedi Elchea nad Deportivom...

Mario Pašalić/Getty Images

Elche je u 34. kolu Primere protiv Deportiva ostvario desetu pobjedu u ovogodišnjem ligaškom natjecanju, demoliravši momčad iz Corune sa 4:0 te se odmaknuvši osam bodova od pozicije koja na koncu sezone vodi u niželigaški rang.

Dobru je utakmicu u dresu domaćina odigrao i mladi hrvatski veznjak Mario Pašalić. Dvadesetogodišnjak rođen u Mainzu postigao je drugi pogodak za Elche od dolaska na posudbu iz londonskog Chelsea u 54. minuti, a na travnjaku je dočekao i kraj susreta.

Domaće je u vodstvo doveo Jonathas već u 6. minuti, povisio je iz kaznenog udarca Lomban, a konačan je rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio Rodriguez.

Elche na prvenstvenoj tablici četiri kola prije kraja zauzima trinaestu poziciju, s bodom više od Getafea i dva od Levantea, ali i osam od Deportiva, koji je trenutačno posljednji putnik u drugoligašku karavanu.