Drugi poraz Podravke u Ligi prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete pretrpjele su drugi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige prvakinja...

Rukometašice Podravke Vegete upisale su drugi poraz u B skupini Lige prvakinja nakon što su u prvom kolu doživjele težak ‘potop’ na gostovanju kod  FTC-a  rezultatom 16:28.

Hrvatske su prvakinje pred svojim navijačima odigrale vrhunski, posebice u prvom poluvremenu utakmice, no ponovo su bodove doslovce ispustile iz ruku. Koprivničke su rukometašice u ovoj fazi natjecanja protiv Njemica igrale i prošle godine, tada su bile uspješnije u obje odigrane utakmice, a potom napustile natjecanje u četvrtini finala.

Podravka je odlično otvorila susret i vrlo brzo povela s 4:1 pa je protivnički trener Herbert Muller morao rano pozvati minutu predaha. U dva su navrata poslije toga smanjili na samo minus jedan, no Podravka je na poluvrijeme otišla s prednošću od 13:11. U drugom dijelu utamice igračice Thuringera odigrale su daleko odlučnije i nakon 38 minuta stigle do prvog vodstva (17:16), a potom samo povećavale prednost za konačnu pobjedu 21:27 (13:11).