Drugo slavlje na SP: Barakude uz puno muke do pobjede protiv Rusije

Hrvatski vaterpolisti nastavljaju s odličnim nastupima na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj, a u drugom kolu skupine D izabranici Ivice Tucka su pobijedili Rusiju 10:8.

Pritom su hrvatski vaterpolisti jako loše ušli u utakmicu i prvu četvrtinu su izgubili s 3:1. U drugoj četvrtini su se vidjeli određeni pomaci, no Rusi su iznenađujuće na poluvrijeme otišli s dva gola prednosti. Potom nakon poluvremena Hrvatska diže ritam i do kraja utakmice preokreće rezultat i postavlja konačnih 10:8.

Tako su hrvatski vaterpolisti uz puno muke svladali neugodnu Rusiju na koju su i prije utakmice upozoravali kao izuzetno fizički spremnog protivnika koji bi mogao biti neugodan. Ipak, najbitnije je da su vaterpolisti nakon SAD-a svladali i Rusiju, te se mogu posvetiti Japanu kao zadnjem protivniku u skupini, uz napomenu kako su ovom pobjedom hrvatski vaterpolisti praktički osigurali četvrtfinale.

Najbolji u pobjedi nad Rusijom su bili Maro Joković s 5 golova i Sandro Sukno s 3 gola, dok su Fatović i Šetka dodali po jedan gol.