Državno prvenstvo Judo – Vrijednost truda, upornosti i znanja odlike su ovih pobjednika

Državno prvenstvo za djevojčice i dječake te juniore održano je ove subote u dvorani Sutinska vrela u Zagrebu. Nastupilo je ukupno 394 natjecatelja iz 46 klubova. Odlična organizacija  natjecanja od strane Hrvatskog judo saveza sa tehničkom razinom identičnoj kao što je to na Europskim kupovima, dala je natjecateljima i svim sudionicima osjećaj „velikih“ judo manifestacija. Neprekidno je čitavo prvenstvo imalo video prijenos  te su svi koji nisu mogli doći neprekidno mogli pratiti sva borilišta.

Prva zvijezda koja je već dugi niz godina u problemima zbog svoje “male težine” uvijek bila u hendikepu naspram svojih protivnica, Lara Šušnić , napokon je došla svima pokazati vrijednost truda, upornosti i znanja. Lara je efektno savladala svoje protivnice u kategoriji do 32 kg te se okitila zlatnom medaljom postavši prvakinjom Hrvatske.

Sljedeći favorit bio je Luka Viljušić u kategoriji do 50 kg. Luka je doslovno “pomeo” sve svoje protivnike do finala, potvrđujući svoj talent i superiornost.  U finalnoj borbi u silnoj  želji za brzom pobjedom u jednom je trenutku bio neoprezan, a to je protivnik znao iskoristit te ga je pobijedio zahvatom držanja, naposljetku je osvojio 2.mjesto.

Borna Rošić u kategoriji do 60 kg, također je spadao u natjecateljski dio mlađe ekipe na koji se računalo osvajanje odličja što je Borna i ispunio. U prikazanim borbama Borna je sve protivnike efektno savladao, a i poraz u polufinalnoj borbi nije ga omeo da u borbi za brončano odličje poklekne duhom te je efektnim bacanjem sa Ipponom savladao protivnika i osvojio brončanu medalju.