Duje Čop sa Standardom osvojio Kup Belgije!

Lijepi uspjeh hrvatskog reprezentativca.

Standard Liege novi je prvak belgijskog Kupa nakon što je s minimalnih 1:0 i to nakon produžetaka pobijedio Genk.

Domaćini su i poveli u 23. minuti preko Nikolaosa Karelisa, no gol mu je opravdano zbog zaleđa bio poništen. Domaćini su bili bolji protivnik, a tri minute prije kraja mogli su riješiti pitanje pobjednika kada je Joseph Aidoo pucao glavom nakon kornera, no Gillet je upisao veliku obranu te odveo susret u produžetke.

A u njemu je već u 72. sekundi Carcela-Gonzalez centrirao, a Edmond glavom zabio za pobjedu. U posljednjim sekundama utakmice još je i Nastić zaradio drugi žuti karton pa su domaćini igrali s igračem manje do kraja utakmice. Duje Čop u igru je ušao u sedmoj minuti prvog produžetka.