Dva i pol sata Ćorićeve borbe za četvrtfinale Estorila

Hrvatski tenisač igrat će u četvrtfinalu turnira u Estorilu.

Borna Ćorić/Getty Images

Borni Ćoriću očigledno je koristio prekid suradnje sa Željkom Krajanom. Mladi hrvatski tenisač došao je, naime, do četvrtfinala turnira u Estorilu, nakon što se u posljednjih nekoliko nastupa opraštao već u prvim kolima.

Protivnik u osmini finala bio mu je domaći predstavnik Rui Machado, a Ćorić ga je svladao u tri seta i gotovo dva i pol sata igre rezultatom 6:4, 5:7 i 6:1.

Osamnaestogodišnjak je koncentraciju izgubio samo u drugom setu, premda je na početku imao 2:0 i praktički čistu situaciju. Machado se uspio vratiti i poravnati rezultat, no Ćorić je bio bolji u odlučujućoj igri, došao do 5:0 i lako priveo susret kraju.

U prvom je kolu s turnira ispratio šestog nositelja Jeremyja Chardyja, a u borbi za poluzavršnicu u Portugalu sučelit će mu se španjolski tenisač Guillermo Garcia Lopez, 31. igrač svijeta.