Dva pogotka Eduarda u golijadi Šahtara

Hrvatski napadač dva puta se upisao u strijelce u 'sedmici' Šahtara protiv Zorje...

Eduardo da Silva/Foto: Gettyimages

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva bio je efikasan na gostovanju Šahtara protiv Zorje u Luhansku, postigavši dva zgoditka u trijumfu svoje momčadi s čak 7:1 u prvoj utakmici 12. kola tamošnjeg prvenstva.

Nakon prvih 45 minuta činilo se kako će se gosti morati pomučiti za sva tri boda, tek je Fred pogodio mrežu Zorje za 1:0 u 39. minuti, no drugo je poluvrijeme ponudilo potpuno drukčiju sliku rudara.

Na 2:0 povisio je tako Stepanenko na samom startu, treći zgoditak djelo je Teixeire, a tek je Kamenjuka iz jedanaesterca smanjio na 1:3 u 66. minuti. Konačan rezultat postavili su do kraja Eduardo (u prvom dodiru s loptom) u 75. i 86. minuti te Stepanenko u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U momčadi Šahtara svih 90 minuta odigrao je i kapetan kockastih Darijo Srna, a deseta je to prvenstvena pobjeda Srne i ekipe u 12 nastupa u najjačem razredu ukrajinskog nogometa, čime su zadržali prvo mjesto na tablici, s tri boda ispred Dynamo Kijeva te osam ispred trećeplasiranog Dnjipra.