Dva pogotka Halilovića u Kupu kralja (VIDEO)

Alen Halilović zabio je dva pogotka u remiju Sportinga i Betisa...

Mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović dva se puta upisao u strijelce u uzvratnom susretu šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja, u kojemu je Sporting iz Gijona remizirao s Betisom rezultatom 3:3 na svom El Molinonu.

Rojiblancosima, ipak, nije pošlo za rukom izboriti i nastavak natjecanja; gosti su u Gijon stigli s dva pogotka prednosti (2:0), a konačan rezultat glasio je 5:3.

Sporting je poveo golom Bernarda Espinose u 14. minuti, Ricky van Wolfswinkel izjednačio je nedugo potom, a novo vodstvo domaćina ‘isprovocirao’ je Halilović sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca u 47. minuti. Devetnaestogodišnji reprezentativac precizan je bio i u 72. minuti, sigurno realiziravši kazneni udarac, no gosti su do kraja uspjeli izjednačiti zaslugama Van Wolfswinkela i Cejuda.

Halilović je na travnjak istrčao početkom drugog poluvremena, a bili su mu ovo premijerni pogoci u kup-natjecanju. Dva puta mrežu je parao u prvenstvu, oba puta u pobjedama svoga sastava (Malaga, Espanyjol).