Dvoboj Hrvata u Indian Wellsu: Karlović i Ćorić za treće kolo

'Div sa Šalate' slavio protiv Australca Ebdena nakon dva tie breaka

Ivo Karlović je pobjedom protiv 31-godišnjeg Australca Matthewa Ebdena sa 7:6(3) i 7:6(3) u prvom kolu ATP Masters 1000 u Indian Wellsu, došao do svoje prve pobjede u petom desetljeću života. Susret je trajao sat i 49 minuta, a ‘Div sa Šalate’ je na sebi svojstven način prošao u drugo kolo turnira, gdje ga čeka Borna Ćorić!

Karlović je u prvom setu spasio tri break lopte, dok jednu nije uspio realizirati. U trinaestoj igri prvog seta, Karlović je bio nadmoćan i odnio prvi set. Drugi set je Karlović dobro započeo i imao je u drugom gemu 0-40, što je Australac uspio poništiti. Taj gem je poslužio Australcu da se vrati u igru i već u petoj igri je došao do prednosti, oduzevši Karloviću servis. Prednost je čuvao sve do posljednjeg gema, kad je Karlović uspio ‘breaknuti’ Ebdena i odvesti meč u još jedan tie break.

Ponovno je Karlović u tie breaku lagano slavio i tako je upisao prvu pobjedu na Indian Wellsu od 2014. godine. Karloviću je to bila druga pobjeda nad Ebdenom, kojom se izjednačio s Australcem u međusobnim dvobojima (2-2).

U sljedećem kolu ga čeka upravo njegov sunarodnjak, 11. nositelj turnira i 12. tenisač svijeta, naš Borna Ćorić. Ivo Karlović i Borna Ćorić su se do sada susretali međusobno dva puta i u oba dva okršaja ‘Div sa Šalate’ je bio uspješniji. No ti okršaji datiraju još iz 2015. i 2016. godine kada Borna nije bio igrački na današnjoj razini.

Borna stiže u Indian Wells nakon odličnog nastupa u Dubaiu, gdje je tek u polufinalu poražen od Rogera Federera sa 2-0 (6-2, 6-2).

Susret je na rasporedu u subotu navečer ili u noći sa subote na nedjelju. Marin Čilić također nastupa na Indian Wellsu, a u drugom kolu čeka pobjednika dvoboja Japanca Tara Daniela i Srbina Dušana Lajovića.