Dvoboj Sammira i Kouassija u Kini

Dvojica igrača došla su u Kinu u veljači, Kouassi je napustio Poljud, dok je Sammir došao iz Getafea u kojem je proveo godinu i pol.

Jean Evrard Kouassi/Foto: Gettyimages

U Aziji je započelo kinesko prvenstvo sa dvije bivše zvijezde Hrvatske nogometne lige –  Jean Evrard Kouassija bivši igrač Hajduka i Sammira koji je došao ove zime iz španjolskog Getafea. Obojica su debitirali za svoje nove momčadi, a uspješniji je bio Kouassi sa svojim Shanghai SIPG pobjedivši Sammirov klub Jiangsu Sainty rezultatom 2:1. Hrvatski Brazilac igrao je za svoj novi klub od početka drugog poluvremena, dok je mladi Bjelokošćanin za Shanghai odigrao zadnjih 30 minuta utakmice.

Dolazak Kouassija u Kinu najviše je značio Hajduku koji je dobio prijeko potrebne novce, a Sammir je izjavio da mu je dolazak na Daleki istok osigurao životnu egzistenciju.