Dvostruko finale Mladosti i Kaštela

Prvi finalni susret na rasporedu je u utorak (muški), dok djevojke igraju u srijedu.

Odbojkaši i odbojkašice HAOK Mladosti te odbojkaški klubovi iz Kaštela, Mladost Ribola i Kaštela, izborili su ovogodišnje finale Superlige.

Sve četiri ekipe u polufinalnim i četvrtfinalnim dvobojima su upisali glatke pobjede.

U muškoj konkurenciji HAOK Mladost je bila super uvjerljiva protiv Centrometala. Nakon 3:0 u Zagrebu gdje su Međimurci osvojili tek 41 poen, u uzvratu su bili još uvjerljiviji i ostavili domaćina na samo 39 osvojenih bodova. Po setovima je bilo 12:25, 15:25, 12:25.

Mladost Ribola je u Rijeci upisala također 3:0 pobjedu (23:25, 23:25, 17:25). Nakon početna dva seta u kojima je bilo zanimljivo i borbeno do kraja seta, u trećem su Riječani pali i olakšali posao Kaštelanima.

Kod odbojkašica je Kaštela lakše od očekivanog došla do pobjede kod Olimpika u Zagrebu i ispada da im je bilo teže protiv Osijeka u četvrtfinalu. Nakon pobjede 3:1 u Kaštel Starom, Kaštelanke su do drugog boda došle bez izgubljenog seta. Prvi set dobile su 25:21, drugi set je otišao u produžetak 26:24, a u trećem su “Malene” bile najuvjerljivije 25:20.

Mladost se kod cura pokazala kao nedodirljiva tokom čitave sezone, ali u posljednjih par utakmica pokazale su znakove umora. Iako pitanje prolaska u finale protiv Rijeke nije u nijednom trenutku bilo upitno, Mladostašice u posljednje vrijeme gube setove, što nije bio slučaj u većem dijelu prvenstva. Rijeka je u uzvratnom polufinalnom dvoboju povela s 1:0 osvojivši prvi set 26:24. Drugi set izmakao im je za dlaku 23:25, a potom su Mladostašice sa 22:25 i 17:25 odjurile u finale.

Prva utakmica muškog finala igra se u utorak, 2. travnja, dok je prvi finalni meč kod cura na rasporedu u srijedu, 3. travnja.