EBEL liga: Druga trećina kobna po Medveščak!

Medveščak propustio priliku za pobjedom u drugoj trećini, KAC je Zagrepčanima zadao četvrti poraz u drugom djelu sezone.

Medveščak je u Ledenoj dvorani u uzvratu ugostio KAC iz Klagenfurta te pretrpio još jedan poraz. Kobna po Medveščak bila je druga trećina, koju KAC dobiva s 0:2, dok je susret završen rezultatom 2:4.

Hokejaši KAC-a poveli su u četvrtoj minuti, Patrick Harand postiže drugi pogodak u sezoni. Medvjedi se u susret vraćaju pogotkom Tomasa Netika devet minuta kasnije, koji samim time postavlja rezultat trećine. Druga dionica pripala je gostima, u tom razdoblju Klagenfurt stiže do neuhvatljive prednosti i vodi s 1:3. Nakon četrnaest sekundi igre za novo vodstvo KAC-a pogodak postiže Thomas Koch. Treći pogodak u mrežu Medveščaka postiže Jonathan Rheault u 35. minuti. U posljednjoj trećini sve dvojbe oko pobjednika rješava Johannes Bischofberger u šestoj minuti tog dijela susreta. Medvjedi su do kraja uspjeli još jednom svladati gostujućeg vratara, konačnih 2:4 postavlja Jozef Balej, dvije minute prije kraja utakmice.

Medveščak u nastavku natjecanja ostaje na jednoj pobjedi, novu priliku imat će već u nedjelju na gostovanju u Salzburgu.

KHL Medveščak Zagreb 2:4 EC KAC
(1:1, 0:2, 1:1)