EBEL liga: Druga trećina premalo za opstanak Medveščaka u doigravanju!

Medveščak poražen u posljednjoj trećini, u polufinale odlazi Linz.

Twitter @KHL_MedvescakZG

Posljednju utakmicu doigravanja Medveščak je protiv Linza odigrao u Brlogu. Već u prvoj sezoni nakon povratka u austrijsku EBEL ligu, Medvjedi su uspjeli izboriti doigravanje, a s 2:4 u seriji u polufinale odlazi Linz. Posljednja šesta utakmica završena je pobjedom Austrijanaca, u Zagrebu su slavili rezultatom 4:5.

Prvu trećinu dobili su gosti minimalnom prednošću, jedini pogodak je u mrežu Medveščaka u 16. minuti postigao Fabio Hofer, u tom trenutku imali su igrača više na ledu. Medvjedi se u igru ponovo vračaju sjajnom predstavom u drugoj trećini, izjednačio je najbolji pojedinac u dresu Medveščaka, Tyler Morley. Linz u novo vodstvo dovodi Shane O’Brien u 33. minuti. Rezultat izjednačava Morley minutu kasnije, bio je to njegov drugi zgoditak na utakmici. Do prvog i jedinog vodstva Medveščak stiže u 36. minuti susreta, strijelac je bio Sondre Olden. U posljednjoj dionici Linz s tri pogotka stiže do pobjede za polufinale. Dva uzastopna pogotka, za vodstvo s 3:4 postiže Brian Lebler, dok je odlučujućeg postigao Rick Schofield, deset minuta prije kraja utakmice. Medveščak je pokušao izboriti produžetak i u 56. minuti još jednom zabija Morley, unatoč tome, bilo je to premalo za novi produžetak.

KHL Medveščak Zagreb – EHC Liwest Linz 4:5
(0:1, 3:1, 1:3)