EBEL liga: Golijada u Brlogu, Poulin se oprašta pobjedom!

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka u 40. kolu EBEL lige u Ledenoj dvorani ugostili su HC TWK Innsbruck Die Haie i slavili s 9:3. Posljednju utakmicu u dresu Medveščaka odigrao je vratar Kevin Poulin, karijeru će nastaviti u Švicarskom Klotenu.

Twitter @KHL_MedvescakZG

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka u 40. kolu EBEL lige u Ledenoj dvorani ugostili su HC TWK Innsbruck Die Haie i upisali visoku pobjedu. U prvoj i posljednjoj trećini zabili su po četiri pogotka i slavili s visokih 9:3.

Prvu trećinu Medvjedi su dobili s uvjerljivih 4:0, pogotke su postigli Michael Boivin, Garrett Noonan, Marko Poyhonen i Tero Koskiranta. Prvi pogodak postignut je u osmoj minuti, dok su preostala tri Zagrebaši postigli u razmaku od tri minute. Poyhonen i Koskiranta pogotke su postigli s igračem više na ledu.

Gosti smanjuju zaostatak u 28. minuti susreta kada pogodak s igračem manje na ledu zabija Hunter Bishop. Novu priliku za postizanjem zgoditka Medveščak dobiva u 34. minuti, kazneni udarac u pogodak pretvara Sondre Olden. Do kraja trećine gosti su se približili zgoditkom Jeremia Ouelleta-Blaina i nakon 40 minuta igre rezultat je bio 5:2 u korist Medveščaka.

U posljednjem dijelu susreta gosti stižu na samo dva pogotka zaostatka, drugi gol na susretu zabija Bishop. Unatoč tome Medvjedi nisu dozvolili iznenađenja i do kraja susreta zabijaju još četiri pogotka. Drugi pogodak na utakmici postigao je Poyhonen, a među strijelce upisali su se još David Brine, Samson Mahbod i 22-godišnji Ivan Janković.

Posljednju utakmicu u dresu Medveščaka odigrao je vratar Kevin Poulin, karijeru će nastaviti u Švicarskom Klotenu. Medvjedi u petak gostuju u Beču kod Vienna Capitalsa.