EBEL liga: Medveščak bez mogućnosti u Beču, ostaje bez bodova u nastavku!

Medvjedi poraženi u Beču, Capitalsi slavili s uvjerljivih 5:0.

Hokejaši Medveščaka nastavljaju natjecanjem u EBEL ligi u skupini za plasman u doigravanju. Nakon susreta s Vienna Capitalsima u Beču, Medvjedi i dalje ostaju bez bodova. Medvjedi ostali bez postignutog pogotka i vodeća momčad lige slavila je rezultatom 5:0.

Domaćin je uvjerljivom igrom i rezultatom upisao prvu pobjedu u nastavku natjecanja, unatoč tome da su do vodstva stigli tek u 17. minuti pogotkom Rafaela Rottera. U prvoj trećini bio je te jedini pogodak i na odmor se otišlo minimalnom prednošću Capitalsa. U drugom djelu hokejaši Vienne još su dva puta svladali Kevina Carra, Ryan Connor McKiernan zabio je 24. minuti. Neuhvatljivu prednost domaćinu donio je Julian Großlercher u 34. minuti i nakon 40. minuta igre Vienna je vodila s 3:0. Prvaci nisu posustajali i u posljednjem dijelu postigli još dva pogotka, za uvjerljivih 5:0. U drugoj minuti posljednje trećine pogodak postiže Rotter, bio je to njegov drugi pogodak na utakmici, a do pogotka su stigli s dva igraća više na ledu. Deset minuta prije kraja sigurnu pobjedu domaćina potvrdio je Mario Fischer.

Capitalsi nastavljaju gdje su stali u prvom djelu sezone i drže vodeću poziciju u skupini. Medvjede u Brlogu u nedjelju čeka susret protiv Linza i nova prilika za osvajanjem bodova.