EBEL liga: Medveščak i dalje gubi, u Brlogu bolji i Talijani!

Medveščak poražen sedmi put zaredom, jedini pogodak u porazu s 1:2 u redovima Medvjeda postigao je Tyler Morley.

Hrvatski predstavnik u Austrijskoj EBEL ligi KHL Medveščak Zagreb poražen je u Brlogu, s 1:2 slavili su gosti iz Bolzana.

Gosti iz Italije poveli su još u prvoj trećini pogotkom Angela Micellia u sedmoj minuti susreta. Zagrebaši su uputili čak 15 udaraca prema vratima gostiju, međutim mreža se nije zatresla. U drugoj trećini nije bilo golova, i dalje je bio raspoložen Pekka Tuokkola, obranio je svih deset pokušaja Medvjeda. Pred posljednju trećinu na semaforu i dalje je bilo 0:1 u korist gostiju.

U posljednjoj trećini Zagrebaši su bili učinkovitiji, zabili su pogodak iz pet pokušaja. Nadu za osvajanje bodova Medvjedima je vratio Tyler Morley pogotkom u 54. minuti susreta. Domaća obrana izdržala je svega tri minute i Medvjedi su morali priznati sedmi uzastopni poraz, pobjedu gostima u 57. minuti donio je Michael Angelidis. Tako su Zagrebaši morali priznati poraz posljednjeplasiranoj momčadi lige.

Medveščak sljedeću utakmicu igra 19. prosinca, kada gostuje kod četvrtoplasirane momčadi lige, Red Bulla iz Salzburga.

KHL Medveščak 1:2 HCB Südtirol Alperia (0:1, 0:0, 1:1)