EBEL liga: Medveščak doživio katastrofu u trećoj utakmici!

Po Medveščak kobna druga trećina.

Twitter @KHL_MedvescakZG

Hokejaši Medveščaka nakon dvije odlično odigrane utakmice u četvrtfinalu doigravanja EBEL lige i vodstva s 2:0 u seriji, u trećoj su gostovali kod Linza. U drugoj trećini Linz je zabio čak pet golova i zadao Medvjedima poraz s 8:2.

Prva trećina nije krenula po planu Medveščaka te je domaćin u 17. minuti utakmice vodio s 3:0. U sedamdesetoj sekundi Linz je poveo pogotkom Dana Da Silve, a sljedeći je pao u šestoj minuti, strijelac je bio Mario Altmann. Domaćin je uputio više udaraca prema golu Kevina Carra, što je rezultiralo i treći pogodak, u 17. minuti zabija Brian Lebler. Tračak nade Medvjedima vratio je Tyler Morley, pogotkom devetnaest sekundi prije kraja prve dionice. U drugoj trećini Medveščak ostao je praznih ruku, dok je domaćin čak pet puta bio uspješan. Po drugi pogodak postigli su Altmann i Da Silva, a pogotke su postigli još Andreas Kristler, Rick Schofield i Joel Broda. Posljednju trećinu dobio je Medveščak, utješni pogodak postigao je Tero Koskiranta u 54. minuti i postavio rezultat susreta.

Četvrta utakmica na rasporedu je u petak, s početkom u 19.15 sati, također u Linzu.

EHC LIWEST Linz – KHL Medveščak Zagreb 8:2
(3:1, 5:0, 0:1)