EBEL liga: Medveščak dozvolio preokret Linza, ostaju i dalje bez bodova!

Medveščak imao prednost od dva pogotka, Linz uspio preokrenuti i slaviti s 2:3.

Drugu utakmicu u skupini za plasman u doigravanju Medveščak je odigrao u Ledenoj dvorani, ugostio je austrijski Linz. Susret je nakon vodstva Medvjeda od 2:0 završen pobjedom gostiju, Linz je na kraju slavio rezultatom 2:3.

Prvu trećinu dobili su Zagrebaši, jedini pogodak postigao je Sondre Olden već u četvrtoj minuti. Medveščak se nije zadovoljio prednošću od jednog pogotka i u 23. minuti Nik Simšič pogađa za vodstvo od 2:0, bio je to njegov prvi pogodak u dresu Medvjeda. Gosti su do kraja druge trećine ipak uspjeli poravnati rezultat. Zaostatak je sedam minuta kasnije smanjio Brian Lebler, dok je za 2:2 gol postigao Fabio Hofer, tri minute prije kraja drugog dijela. Medveščak je u posljednjoj trećini pokušao stići do pobjede, međutim, gostujući vratar zaustavio je svih 11 pokušaja. Pobjedu Linzu donio je Joel Broda u 56. minuti susreta i Medveščaku zadao drugi poraz u nastavku natjecanja.

Medveščak u četvrtak gostuje kod Innsbrucka, koji je u drugom dijelu natjecanja EBEL lige također ostao bez osvojenih bodova u prva dva susreta.