EBEL liga: Medveščak izborio bod, prvaci do pobjede nakon raspucavanja!

Medveščak do boda, zadržali peto mjesto.

Facebook / KHL Medveščak

U pretposljednjem kolu skupine razigravanja za mjesto u doigravanju, Medveščak je u Brlogu odigrao s prvacima, Vienna Capitalsima. Regularni dio susreta završen je bez pobjednika, koji je odlučen nakon raspucavanja, a do pobjede s 1:2 stigli su gosti.

Prva trećina završena je bez pogodaka i u tom razdoblju Zagrebaši su uputili četiri udarca više prema vratima Davida Kickerta. Do vodstva prvi stižu gosti u 32. minuti, pogodak je postigao Rafael Rotter. Austrijanci su vodstvom ušli u posljednju dionicu utakmice, kojeg drže do 58. minute. Pogodak za bod i izjednačenje postiže Mike Aviani, na dodavanje Jozefa Baleja i Tera Koskirantea. U produžetku također nije bilo zgoditaka, te je odluka pala tek u raspucavanju. Gol za pobjedu gostiju postigao je Taylor Vause. Medveščak s devet bodova ostaje na petom mjestu i nema više mogućnosti izboriti prednosti domaćeg terena u doigravanju.

Posljednji susret drugog djela sezone na rasporedu je i u nedjelju, a Medvjedi gostuju kod Linza.

KHL Medveščak Zagreb 1:2 Vienna Capitals
(0:0, 0:1, 1:0, Penali 0:1)