EBEL liga: Medveščak nadigrao prošlogodišnjeg finalista

Hrvatski predstavnik u proširenoj austrijskoj EBEL ligi, KHL Medveščak iz Zagreba u Ledenoj dvorani ugostio je KAC iz Klagenfurta.

U utakmicu su kao favoriti za novu pobjedu ušli gosti iz Austrije, do 12 bodova stigli su s četiri pobjede te isto toliko poraza. KAC je prvi zaprijetio, u prilici za postizanjem zgoditka našao se Rheault u četvrtoj minuti. Ipak šest minuta kasnije za vodstvo gostiju pogađa baš Jonathan Rheault, bio je to njegov drugi ovosezonski zgoditak. Vodstvom gostiju iz Klagenfurta završena je prva trećina.

U drugu dionicu ponovo bolje kreću gosti, stigli su do nekoliko izglednih prilika, svaki put se iskazao odlični golman Medveščaka Drew MacIntyre. Medvjedi su okrenuli rezultat u svoju korist u svega dvije minute igre. Rezultat je na 1:1 poravnao Samson Mahbod u 34. minuti, zgoditak je postigao već u prvom službenom nastupu u ovoj sezoni u dresu Medveščaka. Do prvog vodstva Zagrebaši su stigli u 35. minuti, tada se među strijelce upisao Mike Aviani. Domaći hokejaši imali su priliku još povećati vodstvo, ipak gosti su izdržali sve napade i nakon druge trećine Medveščak je vodio s 2:1.

KAC je u posljednjem djelu odmah krenuo po izjednačenje i vodstvo, u namjeri ih je spriječilo oštećenje leda, a na popravak se čekalo dugih 25 minuta. Pauza kao da je poremetila ritam gostiju, što je Medveščak još jednom iskoristio i poveo s 3:1, Tomas Netik bio je strijelac pogotka. Ubrzo su Medvjedi još povećali prednost u 51. minuti, gol je postigao Marko Poyhonen koji je u osam nastupa skupio pet bodova, uz tri pogotka upisao je i dvije asistencije. Hokejaši KAC-a nakon visokog zaostatka s 4:1 nisu se uspjeli sabrati te su u posljednjoj minuti primili još jedan pogodak. Za visokih 5:1 zabio je Sašo Rajsar, u dresu Medvjeda nastupao je i u prethodnim sezonama u EBEL ligi.

KHL Medveščak s utakmicom manje i bodom manje od KAC-a zauzima deveto mjesto na tabeli. Novi susret Medvjede očekuje već sutra, od 17.45 snage će odmjeriti s momčadi iz Linza.

KHL MEDVEŠČAK 5:1 EC KAC
(0:1, 2:0, 3:0)