EBEL liga: Medveščak nastavio seriju gostovanja, u Beču ostali bez pogotka

Medveščak na gostovanju u Beču poražen s 2:0, u drugoj trećini oba pogotka postigao je Rafael Rotter.

Zagrebački Medveščak gostovao je kod vodećih Vienna Capitalsa, u prvom ovogodišnjem susretu Medvjedi su u Ledenoj dvorani slavili s uvjerljivih 4:1. Za Medveščak ovo je treće uzastopno gostovanje u Austriji, upisali su isti broj poraza, na kraju je Vienna slavila s 2:0.

U prvoj trećini Medvjedi su bili poprilično izjednačeni s domaćinima, obje momčadi su zajedno uputile 29 udaraca prema golovima. Raspoloženi su bili vratari na obje strane i trećina je završena bez golova.

Nastavak su bolje odigrali hokejaši Vienne, razigrao se 30-godišnji Rafael Rotter i zabio dva pogotka. Za vodstvo Vienne zabio je u 26. minuti susreta, bio je to njegov četrnaesti pogodak u sezoni. Osam minuta kasnije prvaci su vodili s 2:0, s igračem više na ledu ponovo je strijelac bio Rotter. Austrijanac već desetu uzastopnu sezonu nastupa u dresu Capitalsa. Nakon odigranih 40 minuta domaćin je vodio s dva pogotka prednosti i sigurno lovio dvadesetu pobjedu u sezoni.

Vienna je u posljednjoj trećini rutinski zadržala prednost stečenu u drugom dijelu utakmice. Samim time uzvratili su za poraz u prvom međusobnom srazu. Prvaci su prema golu Kevina Poulina uputili dvanaest udaraca više od Medveščaka.

Medveščak ostaje na sedmom mjestu tabele te nakon tri gostovanja, u utorak u Ledenoj dočekuje mađarski Fehervar AV 19. Na svom ledu pokušat će prekinuti seriju od četiri poraza.

Vienna Capitals 2:0 KHL Medveščak Zagreb
(0:0, 2:0, 0:0)