EBEL liga: Medveščak nastavlja pozitivnu seriju; pobjedom započeli Novu godinu!

Medveščak je u prvoj utakmici u novoj godini gostovao kod EC KAC-a iz Klagenfurta i slavio rezultatom 3:4. Čovjek odluke bio je Michael Boivin, zabio je tri pogotka.

Facebook KHL Medveščak

Hrvatski predstavnik u Austrijskoj EBEL ligi, KHL Medveščak Zagreb nastavlja s pobjedama. U 36. kolu gostovali su kod EC KAC-a iz Klagenfurta i slavili s 3:4, a pobjednički pogodak postignut je u produžetku.

Domaćin je poveo u ranoj fazi utakmice, strijelac pogotka u sedmoj minuti bio je Jullian Talbot. Medvjedima je bilo dovoljno 56 sekundi igre i na semaforu je bio izjednačen rezultat. Za 1:1 pogodak je postigao Michael Boivin. Unatoč nadmoći hokejaša iz Klagenfurta, uputili su čak devet udaraca više prema vrataru Vilimu Rosandiću, trećina je završena neodlučenim rezultatom.

Druga trećina pripala je Medvjedima, jedini pogodak je u 35. minuti susreta postigao strijelac izjednačujućeg pogotka, Boivin. Zagrebaši su u tom dijelu utakmice uputili pet udaraca više i nakon 40. minuta igre vodili s 1:2.

Na samom početku posljednje trećine domaćin ponovo izjednačava rezultat, u 43. minuti među strijelce se upisao Marco Richter. U 56. minuti isključen je strijelac oba pogotka za Medveščak, unatoč igraču manje na ledu prvak Hrvatske stiže do vodstva, u 57. minuti zabio je Tyler Morley. Kada je već sve izgledalo, da će Medveščak do pobjede stići u regularnom dijelu susreta, u redovima gostiju ukazao se Stefan Espeland. EC KAC je do produžetka stigao 16 sekundi prije isteka vremena, a izjednačili su bez Davida Madlenera u vratima. Čovjek odluke u produžetku bio je Boivin, za četvrtu uzastopnu pobjedu zabio je nakon 77. sekundi igre. Medvjedi su u posljednjoj utakmici 2017. Godine također slavili pobjedu nad Klagenfurtom.

Medveščak već 5. siječnja u Brlogu dočekuje devetoplasiranu momčad lige, austrijski EC VSV.