EBEL liga: Medveščak nastavlja s pobjedama, sve bliže doigravanju!

Medveščak slavio pobjedu nad Red Bull Salzburgom, rezultatom 5:4. Dva pogotka postigao je Sondre Olden, među strijelcima još Samson Mahbod, Jozef Balej i strijelac pobjedničkog pogotka Sašo Rajsar.

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka u 38. kolu austrijske EBEL lige u Ledenoj su ugostili Red Bull Salzburg. Susret je završio pobjedom Medvjeda, slavili su rezultatom 5:4 i korak su bliže doigravanju.

Početak susreta pripao je Medvjedima, u četvrtoj minuti vodili su s 2:0. Zagrepčanima je za vodstvo dovoljna bila minuta igre, pogodak je postigao Sondre Olden. Za 2:0 pogodak je postigao Samson Mahbod, a kod pogotka je sudjelovala ista trojka kao i kod vodećeg gola. Do kraja trećine uslijedio je preokret gostiju. S dva pogotka izjednačio je Brant Harris, zabio je u 8. i 12. minuti susreta. Za vodstvo gostiju nakon prvog dijela pogodak je postigao Mario Huber u 14. minuti, poveli su s igračem manje ledu.

Druga trećina pripala je Medveščaku, jedini pogodak u 37. minuti postigao je strijelac vodećeg pogotka, Norvežanin Olden. U posljednju trećinu ušlo se rezultatom 3:3 i obje momčadi imale su priliku upisati pobjedu. Medveščak je još jednom poveo u 44. minuti, pogotkom Jozefa Baleja. Devet minuta kasnije i treći put na utakmici izjednačavaju rezultat, pogodak postiže John Hughes, u redovima Salzburga već je četvrtu sezonu zaredom. Drugu uzastopnu pobjedu Medveščaku donosi Sašo Rajsar, pogotkom tri minute prije kraja utakmice. Gosti su posljednju minutu i pol odigrali bez golmana u vratima, međutim rezultat se nije promijenio i Medveščak je upisao novu pobjedu.

U petak Medvjedi gostuju kod Talijanske HCB Sudtirol Alperie.