EBEL liga: Medveščak prekinuo niz poraza pogotkom u posljednjim sekundama!

Medveščak stigao do pobjede u produžetku.

Zagrebački Medveščak gostovao je kod Red Bull Salzburga za prekid serije od tri poraza. Pobjednik je odlučen tek u produžetku, Medvjedi su slavili s 4:5 i uzvratili za poraz u posljednjem međusobnom susretu.

Krenuo je Medveščak odlično i nakon prvih dvadeset minuta vodili su s 0:2, oba pogotka postigao je Sondre Olden. Za 0:1 pogađa u sedmoj minuti utakmice, da bi nakon svega 45 sekundi igre Salzburg zaostajao za dva gola. U toj trećini Zagrebaši su uputili čak 15 udaraca dok je domaćin imao samo devet pokušaja.

Druga dionica u potpunosti je pripala Salzburgu i s tri pogotka stižu do preokreta. Zaostatak je smanjio Raphael Herburger u 25. minuti, a u istoj minuti izjednačava Dominique Heinrich, u razmaku od 37 sekundi. Četiri minute prije kraja trećine među strijelce upisao se i Robert Schremp.

Bila je to vrlo atraktivna utakmica, pa se Medvjedi u igru vračaju pogotkom Michaela Boivina u 36. sekundi posljednje trećine. Minutu kasnije s igračem više po drugi put na utakmici do vodstva stiže domaćin, drugi pogodak postiže Herburger. Medvjedi su uspjeli izboriti produžetak u 49. minuti golom Ivana Jankovića, te je regularni dio utakmice završen rezultatom 4:4. Pobjedu Medveščaku donio je Garret Noonan 13. sekundi prije završetka produžetka, unatoč pobjedi Medvjedi ostaju na posljednjem šestom mjestu skupine za mjesto u doigravanju.