EBEL liga: Medveščak proigrao u doigravanju, odlična posljednja trećina!

Medveščak u doigravanju vodi s 2:0.

Twitter @KHL_MedvescakZG

Zagrebački Medveščak večeras je odigrao drugu utakmicu doigravanja, nakon pobjede u Linzu, uslijedio je susret u Brlogu. Ponovo je utakmica ponudila dosta golova, ovog puta Medvjedi su slavili nakon 60 minuta igre, završeno je rezultatom 6:2.

Prva trećina završena je bez pogodak, unatoč dome da su protivnici zajedno uputili 28 udaraca. U prvih jedanaest minuta Medveščak je stigao do vodstva s 3:0, ipak do kraja trećine nisu uspjeli zadržati visoke prednosti. Tyler Morley načeo je mrežu gostiju u 27. minuti, domaćin je u tom trenutku bio s igračem više na ledu. Minutu kasnije Ledena dvorana ponovo slavi, za 2:0 pogodak postiže Marko Poyhonen. Svega četiri minute kasnije novi šok za goste, pločicu iza leđa Michaela Ouzasa posprema Anton Ranov. U 32. minuti susreta kaznom od četiri minute isključen je Garrett Noonan, što su hokejaši Linza iskoristili i postigli dva pogotka. U 33. minuti zaostatak smanjuje Sebastien Piche, a za 3:2 minutu kasnije pogađa Brian Lebler. Posljednja trećina u potpunosti je pripala Medvjedima, dobili su je s 3:0. U posljednjoj dionici bilo je puno nervoze kod gostujućih igraća, tim povodom bilo je i dosta isključenja. Pobjedu Medveščaka potvrdio je Sondre Olden u 41. sekundi posljednje trećine. Medvjedi su do kraja susreta zabili još dva pogotka, za 5:2 gol postiže Nik Simšić a konačni rezultat 6:2 postavlja Morley drugim pogotkom na utakmici, u 47. minuti.

Novom pobjedom Medveščak vodi s 2:0 u doigravanju, treći susret na rasporedu je u utorak u Linzu.