Serija izjednačena na 2:2, drugi uzastopni poraz Medveščaka.

EBEL liga: Medveščak propustio novu priliku, Linz izjednačio novom visokom pobjedom!

Twitter @KHL_MedvescakZG

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka odigrali su četvrtu utakmicu u doigravanju, bilo je to treće gostovanje u Linzu. Nakon prve dionice izgledalo je da Medvjedi mogu do treće pobjede u četvrtfinalu, međutim u nastavku domaćin je proigrao i pobijedio rezultatom 8:4.

Utakmica je počela brzim vodstvom domaćina, u trećoj minuti vodili su s 2:0. U 82. sekundi susreta pogađa Fabio Hofer, dok u trećoj minuti s igračem više na ledu za 2:0 zabija Joel Broda. Medvjedi se vračaju u 11. minuti, zaostatak je smanjio Sondre Olden, a minutu kasnije rezultat je bio izjednačen, Mike Aviani pogađa za 2:2. Domaćin je još jednom poveo u prvoj trećini, sedam minuta prije kraja rezultat trećine postavlja Dan DaSilva. U drugoj trećini postignut je samo jedan zgoditak, i četvrti put na utakmici pločica je završila iza leđa Kevina Carra, strijelac je bio Rick Schofield. U svega tri minute trećeg djela pogotke su postigli, drugi put na utakmici Hofer, Stefan Gaffal i Jonathan D’Aversa. Deset minuta prije kraja u golu je Carra zamijenio Vilim Rosandić, a domaćin ga je uspio svladati jednom. S igračem više na ledu u 52. minuti gol postiže Brian Lebler. U posljednjim minutama Medvjedi su uspjeli ublažiti poraz. Četiri minute prije kraja gol postiže Tomas Netik, dok konačni rezultat u 59. minuti postavlja Harri Tikkanen.

Bit će vrlo napeto do samog kraja serije, sljedeće dvije utakmice igrat će se u Brlogu, prva je na rasporedu u ponedjeljak.

EHC LIWEST Linz – KHL Medveščak Zagreb 8:4
(3:2, 1:0,4:2)