EBEL liga: Medveščak propustio pobjedu u drugoj trećini

Branitelj naslova ipak je pobijedio Medvjede.

Hokejaši Medveščaka iz Zagreba u 40. utakmici sezone u austrijskoj EBEL ligi gostovali su kod prvaka, Vienna Capitalsa. Susret je završen pobjedom Vienne, rezultatom 2:1.

Prva trećina završena je bez pogodaka, a obje momčadi uputile su 11 udaraca prema suparničkim vratima. Zagrebaši su imali priliku zabiti kada je Kyle Klubertanz isključen na četiri minute, međutim mreže su ostale netaknute i nakon prvog djela završeno je rezultatom 0:0.

Druga trećina pripala je domaćinima, unatoč tome da su u 23. minuti poveli Medvjedi. Strijelac vodećeg pogotka bio je Tomaš Netik. Austrijanci izjednačavaju dvije minute kasnije pogotkom Aarona Brocklehursta, gol je potvrđen nakon pregleda snimke. U drugoj trećini odlično je branio Vilim Rosandić, u 32. minuti obranio je kazneni udarac. Pobjednički pogodak prvaci postižu 11 sekundi prije kraja drugog dijela, precizan je bio Andreas Nödl. U posljednjih 20 minuta igre domaćin je uspio obraniti prednost i slaviti rezultatom 2:1. Vienna ostaje na prvom mjestu, dok Medveščak i dalje drži šestu poziciju i trenutačno direktan plasman u doigravanje.

Medveščak već za dva dana u Brlogu dočekuje češki Znojmo, susret počinje u 17.30.