EBEL Liga: Medveščak propustio pobjedu u posljednjim sekundama!

Drama u završnici pripala KAC-u, Medveščak ostaje na jednoj pobjedi.

Nakon desetodnevne stanke u austrijskoj EBEL ligi zbog obveza na Zimskim Olimpijskim igrama, Medvjedi su gostovali kod najtrofejnijeg kluba tog natjecanja, KAC-a iz Klagenfurta. Pred sam kraj susreta domaćin je preokrenuo rezultat u svoju korist i slavio sa 4:3.

Prvu trećinu dobili su Zagrepčani rezultatom 0:2 i prednost od dva pogotka držali do posljednje dionice susreta. Za vodstvo Medvjeda pogodio je Slovak Jozef Balej na isteku druge minute. Prednost prvaka Hrvatske povećava Sondre Olden u 16. minuti. KAC je do prvog pogotka stigao tek na početku trećeg dijela susreta, zaostatak smanjuje Manuel Ganahl. Još u 45. minuti sve je izgledalo kako će Medveščak stići do nove pobjede, za 1:3 pogađa strijelac prvog pogotka na utakmici, Balej.

U posljednjih pet minuta KAC je u utakmici punoj isključenja stigao osigurati pobjedu. U 56. minuti pogodak postiže Andrew Jacob Kozek, da bi devetnaest sekundi prije kraja pogodak izjednačenja postigao Martin Schumnig. Izgledalo je da će Medveščak osvojiti bod, međutim za pobjedu KAC-a svega šest sekundi prije kraja drugi put na utakmici pogađa Ganahl, oba posljednja pogotka postigli su s dva igrača više na ledu.

Uzvrat je na rasporedu u petak u Ledenoj dvorani s početkom u 19:15 sati.

EC KAC 4:3 KHL Medveščak Zagreb
(0:2, 0:0, 4:1)