EBEL liga: Medveščak sinoć ostao bez bodova, danas s Bulldogsima

Natjecanjem u austrijskoj EBEL ligi nastavio je KHL Medveščak Zagreb, u trećem kolu gostovali su kod Innsbrucka. Domaćin je slavio pobjedu rezultatom 3:1 koju su praktički osigurali u prvoj trećini, dobili su je s 3:0.

Hokejaši Innsbrucka preuzeli su nadzor igre već na samom početku susreta. Do vodstva su Austrijanci stigli u osmoj minuti u »powerplay« situaciji, strijelac prvog pogotka bio je Tyler Spurgeon. Do kraja trećine domaćin je postigao još dva zgoditka, za 2:0 zabio je Mitch Wahl, dok je rezultat četvrtine postavio John Lammers nekoliko sekundi prije isteka trećine. Medvjedi su u prvom dijelu uputili samo tri udarca prema vratima Innsbrucka.

U drugu dionicu su nešto bolje ušli Zagrebaši i već u 23. minuti smanjili zaostatak. S igračem više na ledu za Medveščak je prvi ovosezonski pogodak postigao Morley Tyler. Medvjedi su do kraja susreta pokušali stići do izjednačenja, ipak Innsbruck nije dozvolio iznenađenja i domaćin je slavio treću pobjedu u sezoni.

Prvaci iz Vienne i dalje melju sve pred sobom, s 0:4 pobijedili su na gostovanju kod Red Bull Salzburga i ostaju uvjerljivo u vrhu s tri pobjede. Hokejaši Vienne po dva zgoditka su postigli u prve dvije trećine, pogotke su postigli Jamie Fraser, Patrick Peter, Ryan Connor McKiernan i Macgregor Sharp. Salzburg ostaje na posljednjem mjestu bez osvojenih bodova. Seriju poraza prekinuo je EC-KAC pobjedom nad Češkim HC Orli Znojmo. Gosti su poveli zgoditkom Davida Bartosa u devetoj minuti, nakon toga uslijedio je preokret Klagenfurta. U prvoj trećini izjednačujući pogodak je postigao Marco Brucker, dok je gostima s dva pogotka u posljednje dvije trećine presudio Kevin Kapstad.

Poslije visokog poraza na početku sezone, s dvije pobjede vratio se Fehervar AV19. U prošlom kolu nakon produžetka su slavili u Ledenoj dvorani, ovog puta na svom ledu svladali su EC VSV. U prvoj dionici mreže su mirovale te su Mađari pobjedu osigurali u posljednjih 40 minuta igre. Dva pogotka je postigao Jeff Lovecchio a pobjedu potvrdio Csanad Erdely.

EHC LIWEST Black Wings Linz upisao je drugu uzastopnu pobjedu, s nova tri boda vračaju se s gostovanja kod Moser Medical Graz99ersa. Već nakon deset minuta igre postignuta su tri zgoditka, poveli su gosti iz Linza, da bi domaćini pogocima Kurtisa McLeana i Daniela Nattera preokrenuli rezultat. U posljednje dvije trećine uslijedio je novi preokret za kojeg se s dva pogotka pobrinuo Brian Lebler i gosti su slavili rezultatom 2:3. HCB Südtirol Alperia stigla je do prve pobjede, s 4:1 pobijedili su Dornbirn Bulldogse. Domaćin je u 55. minuti vodio s 4:0, pogotke su postigli Michele Machetti, Christopher DeSousa, Christopher Carlisle i Austin Smith. Poraz Dornbirnera je pogotkom minutu prije kraja susreta ublažio Dustin Sylvester.

Već danas Medveščak čeka novo gostovanje, u 17:30 snage će odmjeriti s Bulldogsima iz Dornbirnera.