EBEL liga: Medveščak skočio na peto mjesto

Hrvatski predstavnik u austrijskoj EBEL ligi KHL Medveščak Zagreb upisao je pobjedu nakon poraza od Linza, koji je slavio nakon izvođenja penala. U Brlogu je Medveščak uzvratio za visok poraz na otvaranju sezone, EC VSV su nakon preokreta svladali s 5:2.

Na početku prve trećine nije bilo pravih prilika za postizanjem zgoditka, prvi su zaprijetili gosti iz Villacha, od pete minute igrali su s igračem više na ledu i prijetili vrataru Medveščaka. Obje momčadi su u nastavku trećine stvarale poluprilike, prvi pogodak pao je u 16. minuti. VSV je iskoristio priliku iz kontranapada, gol je postigao Patrick Platzer. Gosti su i nakon vodstva držalu igru u svojim rukama, višu prednost spriječio je odlični Drew MacIntyre u vratima Medveščaka. Domaći vratar nemoćan je bio trinaest sekundi prije kraja trećine, u gužvi najbolje se snašao Kyle Beach i povećao prednost gostiju na 0:2.

U drugoj trećini mreže su mirovalo unatoč nekoliko dobrih prilika s obje strane, MacIntyre je u tom dijelu obranio pet udaraca, dok je odličan posao odradio i gostujući vratar Herzog, s 14 obrana. Nakon 40 minuta igre Zagrepčani su zaostajali s 0:2.

Poslije odmora Medvjedi su krenuli po pogodak, dok su gosti iz Villacha branili prednost iz prve dvije trećine. Medveščak je uspio smanjiti zaostatak, Mike Aviani odličnim “backhand” udarcem zabio je za 1:2 u 48. minuti. Šest minuta kasnije na 2:2 izjednačio je Sonder Olden s igraćem više na ledu. Samo sedamnaest sekundi kasnije Zagrepčani su prvi put poveli, gostujućeg vratara iznenadio je Aviani i pogodio za 3:2. U posljednjim minutama utakmice VSV je pokušao stići do izjednačenja bez golmana u vratima, Medveščak je to iskoristio, Tero Koskiranta među strijelce upisao se minutu prije kraja. I nakon vodstva od 4:2, gosti su pokušavali izjednačiti s igračem više u polju a Aviani je zabio u prazan gol za visoku pobjedu s 5:2. Medveščak je skočio na peto mjesto, dok je VSV pao na sedmo mjesto.

Posljednju utakmicu u vratima Medvjeda odigrao je Drew MacIntyre, vratio se u Brlog i odigrao pet utakmica. Gol napušta nakon pet odigranih utakmica u kojima je upisao tri pobjede i dva poraza.

KHL Medveščak Zagreb 5:2 EC VSV
(0:2, 0:0, 5:0)