EBEL liga: Medveščak u doigravanje s petog mjesta!

U četvrtfinalu s Linzom.

Twitter @erstebankliga

Posljednji susret drugog djela austrijske EBEL lige Zagrebački Medveščak završio je pobjedom na gostovanju kod Linza. Medvjedi su nakon 34. minute vodili s 0:3, da bi na kraju slavili rezultatom 2:3.

Medvjedi su poveli u ranoj fazi susreta, u trećoj minuti uspješan je bio Michael Boivin. Deset minuta kasnije Medveščak je imao dva pogotka prednosti, za 0:2 među strijelce upisuje se Mikko Lehtonen. Domaćin u prvoj trećini nije uspio svladati Kevina Carra i nakon dvadeset minuta igre Zagrepčani su imali dva gola prednosti. Druga trećina završena je rezultatom 1:1, a prvi su do pogotka došli Medvjedi, u 34. minuti pobjednički pogodak postiže strijelac prvog gola, Boivin. Linz se u igru vrača četrdeset sekundi prije završetka drugog djela, gol nade postiže Fabio Hofer. Unatoč prednosti s dva pogotka pobjeda nije bila osigurana jer je zaostatak u 45. minuti smanjio Jonathan D’Aversa. Pred kraj susreta domaći su pokušali bez vratara u golu, međutim obrana Medveščaka uspjela je zadržati prednost i pobjedom završavaju na petom mjestu skupine za plasman u doigravanju.

Medveščak u četvrtfinalu EBEL lige igra protiv današnjeg protivnika.

EHC Liwest Black Wings Linz 2:3 KHL Medveščak Zagreb
(0:2, 1:1, 1:0)