EBEL liga: Medveščak uspio izboriti bod, produžetak pripao Mađarima

Medveščak poražen od Mađarskog Fehervara AV19, gol odluke u produžetku postigao Arttu Luttinen.

Medveščak je u 27. kolu austrijske EBEL lige u Domu sportova dočekao Mađarski Fehervar AV 19. Poslije tri neuspješna gostovanja Medvjedi su se vratili u Brlog, no i u njemu su poraženi, nakon produžetka završilo je 3:2.

Loše su Zagrebaši otvorili susret i desetoplasirana momčad lige u devetoj minuti vodila je 0:2. Već nakon 69 sekundi igre pogodak je zabio Latendresse Olivier, dok je drugi pogodak postigao Arttu Luttinen. Medveščak se vraća u susret pogotkom u 12. minuti, strijelac je bio Samson Mahbod, iskoristili su Medvjedi jedini »power play« u trećini. Dvije minute prije kraja Sondre Olden postavlja rezultat trećine, koja završava rezultatom 2:2. Medveščak je uputio 22 udarca, dok su gosti pokušali osam puta.

Druga trećina završena je bez pogodaka, a na samom početku više su prijetili Mađari. Na kraju su Zagrebaši uputili dva udarca više, no unatoč tome, u posljednju dionicu ušlo se poravnatim rezultatom iz prve trećine. Medveščak nije uspio iskoristi četiri prilike s igračem više na ledu. Posljednja trećina također je završena bez pogodaka i uslijedio je produžetak. U nastavku, bolje su se snašli gosti i u trećoj minuti produžetka pogodak pobjede postiže Luttinen, postigao je drugi pogodak na utakmici.

Medveščak je poražen peti put zaredom, a priliku za prekid loše serije imat će u petak, kada gostuje kod austrijskog Linza.

KHL Medveščak Zagreb 2:3 Fehervar AV 19
(2:2, 0:0, 0:0, 0:1 Produžetak)