EBEL liga: Medveščaku ponestalo snage za preokret!

Medvjedi se uspjeli vratiti nakon zaostatka s 0:3, Linz slavio u produžetku.

Twitter @KHL_MedvescakZG

Peta utakmica četvrtfinala EBEL lige između Medveščaka i Linza odigrana je u Ledenoj dvorani. Medvjedi su nakon loše prve trećine, u drugoj uspjeli se vratiti, da bi minutu prije kraja regularnog dijela izjednačenjem iznudili produžetak. Utakmica je završena pobjedom Linza, pogodak za pobjedu s 3:4, postignut je u šestoj minuti produžetka.

Gosti iz Linza nastavili su učinkovitošću iz posljednje dvije utakmice i u prvoj trećini zabili tri pogotka. Medveščak je bio neaktivan u prvom dijelu i uputio samo pet udaraca prema gostujućem vrataru. Linz u vodstvo dovodi Jonathan D’Aversa u osmoj minuti, samo četrnaest sekundi kasnije u Ledenoj dvorani novi šok i gosti vode s 0:2. Drugi gol na utakmici postiže Dan Da Silva, a sekundu prije završetka trećine za 0:3, s igračem više na ledu, zabija Brian Lebler. Medveščak se probudio tek u drugoj dionici i pred sam kraj smanjio zaostatak. U 38. minuti strijelac prvog pogotka za Medveščak bio je Tero Koskiranta, dok je 36 sekundi prije kraja zabio Harri Tikkanen. Medvjedima je u drugoj trećini dobro došla stanka od 15 minuta zbog problema s ledom.

Medveščak je u posljednjem djelu susreta pokušavao stići do izjednačenja, to im je pošlo za rukom minutu prije kraja, na 3:3 izjednačio je Drew Schiestel i otišlo se u produžetak. Bila je to još jedna utakmica s puno isključenja, Zagrebaši su odradili 20 kaznenih minuta, dok su gosti zaradili 14 minuta kazne. Gol odluke postigao je Fabio Hofer u 66. minuti susreta. Linz je nakon zaostatka s 2:0 uspio okrenuti u svoju korist i sada vodi s 2:3 u seriji.

Sljedeća, možda i odlučujuća utakmica na rasporedu je sutra, također u Ledenoj dvorani.

KHL Medveščak Zagreb – EHC Liwest Linz 3:4
(0:3, 2:0, 1:0, 0:1 Produžetak)