EBEL liga: Medvjedima nikako da krene, pali u Brlogu

Medvjedi poraženi u Brlogu, prvaci iz Beča slavili rezultatom 2:6.

Hokejaši Medveščaka iz Zagreba drugi put u četiri dana snage su odmjerili s prvacima Vienna Capitalsima. I drugi put slavili su Austrijanci, u Brlogu je završeno s uvjerljivih 2:6.

Gostima su bile dovoljne 32 minute igre, u tom razdoblju postigli su svih šest pogodaka. S 0:3 vodili su već nakon petnaest minuta igre, među strijelce upisalo se troje različitih hokejaša. Za vodstvo je u 63. sekundi gol postigao Peter Schneider, drugi pogodak na utakmici zabio je Nikolas Hartl, bio mu je to osmi pogodak u sezoni. Sigurnu prednost Vienni donio je Riley Holzapfel u 15. minuti susreta. Gol nade u prvoj trećini u dresu Medveščaka donio je Tyler Morley i dalje najučinkovitiji igrač lige.

U drugom djelu ponovila se slika s početka utakmice, gosti su trećinu dobili s 1:3. U razmaku od tri minute gosti iz Beča postigli su isto toliko golova. Za 1:4 pogodak postiže Taylor Vause, u 31. minuti drugi pogodak na susretu postiže Holzapfel, dok je posljednji pogodak kod žutih postigao Ryan Connor McKiernan. Konačni rezultat trećim pogotkom u sezoni postavlja Noonan Garrett, među strijelce upisao pred sam kraj druge trećine.

U posljednjem djelu susreta gosti su zadržali prednost i Medveščak je upisao 23. poraz u sezoni. Medvjedi dva kola prije kraja regularnog djela još nisu uspjeli osigurati prolazak u završnicu. Čekaju ih susreti s Fehervarom AV 19 i HC Orli Znojmo, obje utakmice odigrat će kao gosti.