EBEL liga: Neizvjesno do kraja, Medveščak izborio doigravanje!

Medveščak pobijedio na gostovanju i izborio doigravanje, Orlove iz Znojma svladali s 2:5.

Twitter @erstebankliga

Hrvatski predstavnik u austrijskoj EBEL ligi u povratničkoj sezoni izborio doigravanje. Medvjedi su pred posljednju utakmicu bili u najboljem položaju za direktni plasman u doigravanje. Potvrdu šestog mjesta tražili su na gostovanju u Znojmu, slavili su rezultatom 2:5.

U prvoj trećini nije išlo sve po planu jer je domaćin poveo pogotkom Radeka Cipa u 13. minuti. Nakon zaostatka vodstvo preuzimaju Medvjedi, za 1:1 tri minute kasnije pogađa Adam Deutsch, da bi u 18. minuti poveli pogotkom Garretta Noonana. Do kraja prve trećine Česi uspijevaju izjednačiti, među strijelce upisao se Adam Raska. Ipak do kraja susreta Kevin Carr zaključao je svoja vrata i Medveščak je s tri pogotka u nastavku stigao do važne pobjede. Druga trećina pripala je Zagrebašima, pogotke su postigli Samson Mahbod i Mario Puskarich. Za potvrdu pobjede u posljednjem djelu utakmice svoj drugi pogodak na utakmici postiže Mahbod. Najkorisniji igrač prvog djela sezoni brani boje Medveščaka, s 58 bodova najbolji je Tyler Morley, uz 23 pogotka upisao je i 35 asistencija.

U razigravanju Medveščak će tražiti što bolji plasman za doigravanje, što bi im moglo donijeti prednost domaćeg leda.