EBEL liga: Novi bodovi za Medvjede, Vienna s novim rekordom

U Brlogu je KHL Medveščak Zagreb upisao prvu pobjedu nakon regularnog dijela utakmice, s 5:2 su slavili pobjedu nad Moser Medical Graz99ersima. Medvjedi su pobjedu osigurali u posljednjoj trećini, koju su dobili s 3:0.

Zagrepčani su odlično otvorili susret i poveli već u 26. sekundi susreta, drugi pogodak u sezoni postigao je Marko Poyhonen. Medveščak je vodstvo zadržao do 16. minute kada je za izjednačenje i rezultat trećine pogodak zabio Brock Nixon. U drugom dijelu susreta ponovo su poveli Medvjedi, strijelac je bio Tyler Morley. Goste iz Graza u igri je držao Nixon te izjednačio na 2:2 minutu prije isteka trećine. U posljednjih 20 minuta Medveščak je postigao tri pogotka, za 3:2 zabio je Tomas Netik, dok je s dva uzastopna pogotka pobjedu potvrdio Sašo Rajsar. Medvjedi su sa šest osvojenih bodova na osmom mjestu tabele.

Nezaustavljivi su hokejaši UPC Vienna Capitalsa, upisali su 18. uzastopnu pobjedu u EBEL ligi, uključujući pobjede iz prošle sezone. Na svom su ledu dočekali neugodni Linz i gosti su nakon 40 minuta igre vodili 0:1, jedini pogodak postigao je Philipp Lukas. U posljednjem dijelu utakmice na scenu je stupio Nödl Andreas i postigao dva pogotka, za izjednačenje u 47. minuti te za pobjedu dvije minute kasnije. Prvaci su i dalje nezaustavljivi i s pet pobjeda uvjerljivo drže prvo mjesto.

Pobjednički ritam su uhvatili i hokejaši Red Bull Salzburga i nakon tri poraza na početku sezone, stigli do druge pobjede. S 1:3 su slavili na gostovanju kod EC VSV iz Villacha. Prva trećina završila je rezultatom 0:0, da bi gosti u razmaku manje od 60 sekundi vodili 0:2, strijelci su bili Dominique Heinrich i Alexander Pallestrang. Strijelac trećeg pogotka na utakmici bio je Brant Harris i svojoj momčadi osigurao pobjedu. Poraz Villacha ublažio je Miha Verlič pogotkom u 55. minuti.

Treću pobjedu je upisao EC-KAC, slavljem nad HCB Südtirol Alperiom rezultatom 2:1. U 24. minuti domaćin je vodio 2:0, a strijelci su bili Manuel Ganahl i Mitja Robar. Tračak nade gostima je u 46. minuti vratio Dominic Monardo. Iako su Talijani pred sam kraj pokušali izjednačiti, Klagenfurt je upisao drugu uzastopnu pobjedu na domaćem ledu.

Dvije utakmice petog kola odigrat će se danas, u Češkoj igraju HC Orli Znojmo i Dornbirn Bulldogs, dok se u Innsbrucku susreću domaći HC TWK Innsbruck „Die Haie“ i mađarski Fehervar AV19.