EBEL liga: Odluka o doigravanju pada u posljednjem kolu!

Medvjedi prekinuli seriju poraza, u nedjelju odluka o ulasku u doigravanje.

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka u pretposljednjem kolu regularnog dijela EBEL lige gostovali kod mađarskog Fehervara AV19. Medvjedi su slavili nakon raspucavanja i upisali važnu pobjedu u lovu na doigravanje, susret je završen rezultatom 2:3.

Hrvatski predstavnik prije susreta držao je šesto mjesto koje osigurava direktni prolazak u doigravanje. Nakon prve trećine sve je izgledalo kako će Medveščak već večeras potvrditi očekivano šesto mjesto, jedini pogodak u 14. minuti postigao je Sondre Olden. U drugom djelu došlo je do preokreta i Fehervar je poslije 40 minuta igre vodio s 2:1. Izjednačio je Jeff Lovecchio u 32. minuti, dok je pet minuta kasnije Kevina Carra svladao Janos Hari. Medveščak je u posljednjoj trećini izborio produžetak, deset minuta prije kraja regularnog djela, prvog pogotka u sezoni veselio se Adam Deutsch. Unatoč tome, da su Medvjedi u produžetku uputili čak sedam udaraca prema vratima domaćina, pobjednika je odlučilo raspucavanje. Carr je uspio zaustaviti sve pokušaje hokejaša Fehervara a Medveščaku je važnu pobjedu donio Olden, koji je jedini uspio pogoditi u raspucavanju.

Medveščak u nedjelju gostuje kod Orlova iz Znojma, sve utakmice na rasporedu su u 17.45 sati i u posljednjem kolu bit će poznato prvih šest sudionika doigravanja.