EBEL liga: Za Medvjede ponovno kobna druga trećina, do kraja još tri utakmice

Medvjedi poraženi u Brlogu, Znojmo slavio s 3:4.

Medveščak je Ledenoj dvorani dočekao pretposljednju momčad EBEL lige, Orli Znojmo. Poslije vodstva u prvoj trećini, u nastavku su Medvjedi propustili pobjedu, Česi na kraju slavili s 3:4.

Medveščak je u vodstvo doveo Tomaš Netik pogotkom u 14. minuti, s igračem više na ledu. Uslijedio je preokret gostiju, sa četiri uzastopna pogotka stigli su do prve ovosezonske pobjede nad Medveščakom. Za 1:1 pogađa Erik Nemec u 22. minuti, šest minuta kasnije Znojmo vodi nakon pogotka Patrika Novaka. Nakon 40 minuta igre na semaforu je bilo 1:3, u drugoj trećini među strijelce upisao se još Petr Mrazek. Gosti stižu do neuhvatljive prednosti u 45. minuti, tada je gol postigao Adam Raška. Do kraja susreta Medveščak je pokušao stići do izjednačenja, međutim dva pogotka nisu bila dovoljna. U 55. minuti pogađa Sondre Olden, dok je konačni rezultat postavio Netik, pogotkom 13 sekundi prije kraja susreta. Medvjedi i dalje ostaju na šestom mjestu, najbliži pratioci nisu iskoristili dva uzastopna poraza Zagrebaša.

U utorak u Brlogu gostuju Vienna Capitalsi, početak susreta zakazan u 19.15 sati.