EBEL liga: Prekinuta serija Medvjeda, velika borba za direktni plasman u doigravanje!

Medvjedi poraženi u Italiji rezultatom 6:3, Tyler Morley i dalje najučinkovitiji igrač prvog dijela sezone.

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka šest kola prije kraja regularnog dijela EBEL lige gostovali su u Talijanskom Bolzanu. Treći put u sezoni bolja je bila HCB Südtirol Alperia, ovog puta slavili su rezultatom 6:3.

Zagrebaši su u prvoj trećini poveli, nakon 76 sekundi igre pogodak za vodstvo postigao je Jozef Balej. Poslije toga domaćin prelazi u vodstvo, izjednačava Daniel Frank, Talijanima su bile dovoljne 33 sekunde. Do prvog vodstva domaćin stiže u šestoj minuti, strijelac je bio Matias Sointu. Medvjedi se ponovo vračaju i izjednačavaju golom Michaela Boivina, bio je to njegov 13. pogodak u sezoni. Dvije minute prije kraja Lisice ipak okreću trećinu u svoju korist zahvaljujući pogotku Christophera DeSouse.

U drugoj trećini dugo se čekalo pogodak, ponovo je završio u vratima Kevina Poulina, u 33. minuti zabija Angelo Micelli. Medvjede u igru u 39. minuti vrača najučinkovitiji igrač lige, Tyler Morley stigao je do 55. boda, uz 22 pogotka upisao je i 33 asistencije.

Posljednja trećina ponovo je pripala domaćinu unatoč većem broju pokušaja Zagrebaša. Pobjedu Alperije potvrdili su Michael Angelidis pogotkom u 53. minuti i Alexander Egger, koji pogađa tri minute kasnije.

Do kraja regularnog dijela Medvjede čeka još šest susreta, prvi je na rasporedu već u nedjelju, kada u Brlogu dočekuju HC TWK Innsbruck ‘Die Haie’. Medvjedi su i dalje na šestom mjestu, korak s njima drže Dornbirn, Graz, Alperia i Fehervar.