EBEL Liga: Uspješno gostovanje Medvjeda i prvi bodovi u nastavku!

Medvjedi do prvih bodova u nastavku.

Hokejaši Medveščaka su u trećoj utakmici nastavka natjecanja EBEL lige gostovali u Austriji kod Innsbrucka. Medvjedi upisali pobjedu na gostovanju kod Innsbrucka, susret je završen rezultatom 3:5.

Medvjedi su sjajno krenuli u susret i poveli pogotkom u 78. sekundi, strijelac je bio Tero Koskiranta. Innsbruck je u skupini za plasman u doigravanju u prva dva susreta također doživio dva poraza. Domaćin je stigao do izjednačenja pet minuta prije kraja trećine, pogodak postiže Andrew Michael Yogan. Do kraja trećine pogodaka više nije bilo i nakon 20 minuta igre rezultat je bio poravnat na 1:1.

Druga trećina pripala je Medveščaku, dobili su je rezultatom 2:3, uz to su dva puta imali prednost od dva pogotka. U 22. minuti za novo vodstvo Medvjeda pogodak postiže Mark Čepon, a za 1:3 sedam minuta kasnije pogađa Sondre Olden. Innsbruck smanjuje zaostatak svega minutu kasnije, među strijelce upisao se Ondrej Sedivy. Do kraja trećine pogotke su zabili još Tyler Morley za Medvjede i John Lammers u redovima Austrijanaca. Nakon druge trećine Medveščak je vodio rezultatom 3:4. U posljednjoj dionici susreta Zagrebaši su branili prednost nakon 40. minuta igre, domaćin je u posljednjih 20 minuta uputio osam udaraca prema Kevinu Carru, dok je Medveščak pokušao svega dva puta. Unatoč tome Medvjedi su u posljednjoj trećini potvrdili pobjedu pogotkom 40 sekundi prije kraja, u prazan gol pogađa Tomas Kudelka.

Medveščak je stigao do prve pobjede u nastavku, a već u subotu u Brlogu dočekuju Red Bull Salzburg.

HC TWK Innsbruck 3:5 KHL Medveščak Zagreb
(1:1, 2:3, 0:1)