EBEL liga: Vienna slavila nakon preokreta

Odigrana je druga utakmica finalne serije Austrijske EBEL lige, a domaćin utakmice je bio EC-KAC iz Klagenfurta. UPC Vienna Capitalsi upisali su i drugu pobjedu, slavili su rezultatom 4:5, a gol odluke postignut je u produžetku.

Klagenfurt je krenuo kao iz snova, u 15. minuti vodili su s 3:0 i izgledalo je kao da će finalna serija biti izjednačena. Jamie Lundmark doveo je EC-KAC u vodstvo u petoj minuti, u 11. minuti za 2:0 zabio je Thomas Koch, dok je rezultat trećine postavio Matthew Neal, četiri minute kasnije.

Druga trećina je pripala gostima iz glavnog grada, a jedini pogodak je postigao Aaron Brocklehurst u 34. minuti. To je ujedno i treći pogodak Brocklehursta u doigravanju. U posljednjoj dionici Klagenfurt je već u drugoj minuti poveo s 4:1, a među strijelce se upisao Marco Brucker. Tada je krenuo preokret Capitalsa, te je dvije minute kasnije zaostatak smanjio Ryan Connor McKiernan. U 58. minuti za 4:3 strijelac je bio Jamie Fraser, dok je rezultat izjednačio Rafael Rotter u 59. minuti. Junak pobjede postao je Jerry Pollastrone, koji je svojoj momčadi pobjedu osigurao u 12. minuti produžetka, a dodajmo da je i asistirao kod izjednačujućeg pogotka. Capitalsi nakon dvije odigrane utakmice vode s 2:0, dok se treći susret igra u Beču, 4. travnja.