EBEL liga: Vienna stigla do naslova!

U četvrtoj utakmici finalne serije Austrijske EBEL lige, UPC Vienna Capitalsi stigli su do četvrte pobjede, ovog puta rezultatom 2:3 i samim time osvojili naslov. EC-KAC nije bio ravnopravan protivnik u finalu, možda i zbog kraćeg odmora nakon polufinalnih utakmica. Momčad iz glavnog grada Austrije stigla je do naslova poslije 12 godina suše.

Klagenfurt je u 33. sekundi vodio, pogodak je postigao Neal Matthew na dodavanje Jamiea Lundmarka. Uslijedila su dva pogotka gostiju, u četvrtoj minuti izjednačio je Rafael Rotter, a već devetu sezonu zaredom nastupa u dresu Vienne. Za prvo vodstvo ovogodišnjih prvaka u sedmoj minuti susreta među strijelce upisao se Andreas Nödl, igrač s NHL iskustvom, nastupao je u redovima Philadelphije Flyers i Caroline Hurricanes. Trećina je ipak završila izjednačenim rezultatom, na 2:2 je izjednačio Slovenac Žiga Pance, 51 sekundu prije kraja trećine.

Druga trećina je pripala gostima, jedini pogodak postignut je u 26. minuti, tada je Vienna iskoristila igrača više na ledu, a uspješan je bio Ryan Connor McKiernan. U posljednjoj trećini Klagenfurt je pokušavao izjednačiti, uputio je čak 17 udaraca prema vratima Vienne, dok su gosti pokušali samo četiri puta, trećina je završena bez pogodaka i gosti su mogli proslaviti naslov.

Vienna je kroz cijelu sezonu pokazala najviše, na prvom su mjestu završili nakon regularnog djela sezone i nakon razigravanja za mjesto u doigravanju. U svojim redovima imaju i najboljeg strijelca, s 34 pogotka najuspješniji je bio Kanađanin Riley Holzapfel.